• لینک کوتاه
 • کد خبر: 84448

  نخست‌وزیر دولت حماس با تأکید بر علاقه‌مندی دولت خود به تداوم روابط و همکاری‌های امنیتی با مصر، گفت: ما به هیچ وجه درصدد ورود به منازعه با مصر نیستیم و در امور داخلی این کشور دخالت نمی‌کنیم.

  به گزارش پارس ، ایسنا به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، اسماعیل هنیه، نخست وزیر دولت حماس در جریان بازدید از شهر رفح در مرزهای نوار غزه با مصر خواستار توقف جنگ رسانه ای طرف مصری علیه نوار غزه شد و گفت که این مساله نه به نفع مصر، نه به نفع فلسطین و نه به نفع هیچ طرف دیگری در جهان است.

  هنیه بار دیگر بر مخالفت حماس با مسأله اسکان فلسطینیان در صحرای سینا تأکید کرد و گفت: نه در دوره ریاست جمهوری محمد مرسی، رئیس جمهوری برکنار شده مصر، نه قبل و نه بعد از آن چنین طرحی مطرح نبوده است و ملت ما هرگز اسکان در نقاط دیگر جهان را قبول نمی کند.

  وی درباره ادعاهای برخی رسانه های مصری درباره تلاش برای اجرای عملیات انفجار در یک مرکز مصری را رد کرد و گفت: من با مسئول سازمان اطلاعات مصر به صورت تلفنی صحبت کردم و این مسأله را با فتحی حماد، وزیر کشور فلسطین نیز بررسی کردم که وی به شدت هر گونه ارتباط طرف های فلسطینی با این مسأله را رد کرد.

  هنیه تصریح کرد: من این پاسخ وزیر کشور فلسطین را به اطلاع مسئول سازمان اطلاعات مصر رساندم و وی از مناسبات و همکاری های مشترک برای حفظ امنیت مرزهای مصر با نوار غزه تشکر و قدردانی کرد.

  نخست وزیر حماس در پایان خواستار پایان یافتن درد و رنج ساکنان نوار غزه و بازگشایی گذرگاه مرزی رفح برای تردد آزادانه مسافر و کالا از آن شد.

  اسماعیل هنیه جنگ جهان حماس دولت رسانه ریاست جمهوری غزه محمد مرسی مصر

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها