به گزارش پارس ، ایسنابه نقل از پایگاه خبری پانوراما الشرق الاوسط، " عبدالحلیم خدام" ، معاون سابق رئیس جمهوری سوریه مداخله نظامی در سوریه را تایید کرد تا براساس ادعای وی" از این طریق مردم از کشتارهای نظام نجات پیدا کنند" .

 

 

 

وی در تماس تلفنی با شبکه" الحیاة" با بیان اینکه حمله نظامی به سوریه امری حتمی است، تاکید کرد که سوریه اکنون میدان جنگ است.

 

 

 

در همین راستا، " سلیم ادریس" ، رئیس ستاد مشترک ارتش آزاد سوریه اعلام کرد: پس از انتشار اخباری مبنی بر حمله به سوریه، هیچ یک از کشورهای غربی در خصوص نزدیک بودن این حمله به ما اطلاعی نداده است.

 

 

 

وی با بیان اینکه هماهنگی میان ارتش آزاد و هیچ یک از طرف های بین المللی در این زمینه صورت نگرفته است، پیش بینی کرد که این حمله گسترده نباشد و به سرنگونی نظام سوریه نیانجامد.

 

 

 

این مقام مخالف سوری عنوان داشت: صرف نظر از حملاتی که علیه نظام سوریه صورت می گیرد اما باید سطح هماهنگی با مسئولان گروه ها بیشتر شود و ما باید کاملا آماده باشیم.

 

 

 

وی تصریح کرد: آنچه که گفته می شود، نشان می دهد که این حمله ها محدود خواهد بود و تضعیف نظام سوریه منفعت بسیاری برای ارتش آزاد در بر خواهد داشت.

 

 

 

سلیم ادریس مدعی شد که ارتش آزاد طی ماه اخیر پیشروی هایی داشته است و اوضاع میدان بهتر شده است.

 

 

 

در همین راستا، " میشل کیلو" ، از اعضای ائتلاف ملی مخالفان سوریه هرگونه نقش ارتش آزاد سوریه در حمله احتمالی به این کشور را تکذیب و اعلام کرد: مخالفان سوری طرفی در حمله غرب به نظام سوریه نخواهند بود.

 

 

 

وی در مصاحبه ای رادیویی اعلام کرد: روس ها در سوریه با آمریکا مقابله نخواهند کرد.