به گزارش پارس به نقل از پرس تی وی، یکی از مقامات امنیتی اردن در گفت و گو با خبرگزاری آلمان اعلام کرد: " چنین نتیجه گیری شد که اگر جامعه جهانی مجبور به اقدام علیه سوریه شود، مسؤولانه ترین و محتمل ترین واکنش حملات موشکی محدود خواهد بود. "

از طرف دیگر رویترز اعلام کرد به گفته منابعی که در نشست بین دولت های خارجی و گروه موسوم به ائتلاف ملی در استانبول شرکت کرده بودند قدرت های غربی به مخالفین سوریه اعلام کرده اند که طی چند روز آتی حمله ای علیه دولت بشار اسد انجام خواهد شد.

یکی از منابع آگاه اعلام کرده است: " به مخالفین به وضوح اعلام شده است که این اقدام نظامی باعث خواهد شد دولت بشار اسد دیگر توانایی انجام حمله شیمیایی را نداشته باشد. این حمله طی چند روز آتی انجام خواهد شد و با این حال بهتر است آنها آماده گفت و گوهای ژنو باشند. "

این در حالی است که شبکه خبری العربیه نیز اعلام کرده است که مخالفین دولت بشار اسد لیستی از اهداف پیشنهادی را به دولت های غربی ارائه کرده اند.

از چهارشنبه هفته پیش تحولات سوریه وارد مرحله ای جدید شدند. ماجرا از آنجا آغاز شد که رسانه های غربی و متحدین منطقه ای آنها خبر از وقوع حمله ای شیمیایی در غوطه، نزدیک دمشق، دادند و سریعا نوک پیکان حملات را متوجه دولت بشار اسد ساختند.

هم اینک پس از یک هفته بمباران رسانه ای علیه دولت بشار اسد، رسانه ها و سیاستمداران غربی و متحدین منطقه ای آنها وارد مرحله ای دیگر شده و از قریب الوقوع بودن حمله نظامی به سوریه خبر می دهند. دیپلمات ها به شدت در حال رایزنی هستند و وضعیت بحرانی سیاسی منطقه بیش از پیش دچار آشفتگی شده است.