یک رسانه روس:

 • لینک کوتاه
 • کد خبر: 77851

  یک رسانه روس به نقل از کارشناسان گزارش داد که سطح مذاکرات میان ایران و گروه" ۱+۵" بالا می رود.

  به گزارش پارس به نقل از ایسنا، کارشناسان روس معتقدند که انتصاب محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران به عنوان مذاکره کننده اصلی در موضوع هسته یی می تواند به عنوان یک گام مهم به منظور نشان دادن آمادگی و تمایل تهران به انجام مذاکرات تلقی شود.

  به گزارش رادیو صدای روسیه، ویکتور نادیئین رائیفسکی، کارشناس شورای روسیه در امور بین الملل بر این باور است که" تغییر مذاکره کننده به مهم بودن این مساله برای ایران اشاره می کند و نشان می دهد که دولت جدید ایران برای روند مذاکرات اهمیت زیادی قایل است" .

  وی گفت که اکنون « مذاکرات نه توسط کارشناسان فنی بلکه توسط دیپلمات ها انجام خواهد شد. »

  بنا بر این گزارش، مذاکره کنندگان گروه موسوم به" ۱+۵" همیشه از وزارت امور خارجه بودند و فقط از طرف ایران دبیر کل شورای عالی امنیت ملی، نماینده کشور در این مذاکرات بود.

  ولادیمیر سوتنیک اف، عضو ارشد در مرکز امنیت بین المللی انستیتوی اقتصاد جهانی و روابط بین الملل گفت: سطح مذاکرات بالا می رود چرا که وزیر امور خارجه، به عنوان یک دیپلمات حرفه ای به این روند پیوسته است. به عبارت دیگر، موقعیت مذاکره کننده ایران با موقعیت مذاکره کنندگان کشورهای عضو گروه" شش" برابر است. کارشناسان همچنین صفات حرفه ای وزیر امور خارجه جدید ایران را تحسین می کنند اما انتظار حل سریع مساله هسته یی ایران را در پی این انتصابات جدید ندارند.

  اقتصاد امور بین الملل ایران دولت رسانه روابط بین الملل شورای عالی امنیت ملی گروه ۱ ۵ وزیر امور خارجه وزیر امور خارجه ایران
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها