امامی کاشانی:

 • لینک کوتاه
 • کد خبر: 77850

  امام جمعه موقت تهران گفت: با توجه به شکل‌گیری دولت، از خداوند می‌خواهیم که این دولت در انجام رضای خدا صلاح کشور و حل مشکلات اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، اخلاقی کشور که همه به هم وصل است، موفق باشد.

  به گزارش پارس به نقل از ایسنا، آیت امامی کاشانی در خطبه دوم نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به این که در دستگاه قضایی و مجلس هماهنگی لازم وجود دارد، تصریح کرد: مردم و ملت عزیز نیز باید دولت را حمایت کنند چون حمایت آنها نقش بسیار مهمی دارد که دولت بتواند به آنچه که می گوید، عمل کند.

  وی با اشاره به این که صدق نیت و دل پاک در رسیدن به نتیجه بسیار اثرگذار است و در کنار آن انسان باید تلاش کند، تصریح کرد: تلاش و کوشش در راه خدمت به مردم باید مورد توجه قرار گیرد و کشور به نحوی مدیریت شود تا در راهی که موردنظر امام عصر (عج) است گام برداریم و حکومت ما به حکومت جهانی امام عصر (عج) برسد.

  امام جمعه موقت تهران با اشاره به اوضاع تاسف بار جهان اسلام از جمله مصر و سوریه و… گفت: از حوادث اخیر باید دنیای کفر را بشناسیم و متوجه شویم که اسلام دشمن دارد و امروز شاهدیم فرعونی می آید و به ملت مصر خیانت می کند و بعد او را آزاد می کنند.

  امامی کاشانی افزود: قرآن در سوره آل عمران به جهان اسلام می گوید: گروهی از شما باید منکر و معروف را به مردم بگوید، پس علمای اسلام که شاهد مساله تکفیری ها، وهابیت و سلفی گری هستند که به جان جهان اسلام افتاده است، باید به وظیفه خود عمل کنند، چون شاهدیم که امروز سلفی گری باعث کشتار و خشونت شده است و از اوایل قرن سه شروع شده بود که انگلیس ها آن را رشد دادند پس الان وظیفه علمای اسلام چه شیعه و چه اهل سنت، با توجه به این که سلفی گری اسلام را زیرپا گذاشته است، این است که در تبیین مبانی اسلام، قلم فرسایی کنند و جواب دشمنان را بدهند.

  خطیب نماز جمعه این هفته تهران با ابراز خوشحالی از وجود ولایت فقیه در کشور گفت: از زمانی که امام راحل نظام جمهوری اسلامی را پی ریزی کردند، ولایت فقیه توانسته است کشور را رهبری کند پس مساله ولایت باید همیشه مورد توجه باشد و جهان اسلام از این تفکر اسلامی بهره ببرد.

  آیت الله امامی کاشانی همچنین در خطبه های اول نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به شخصیت عمیق انسان گفت: خداوند در آیات شریف سوره تین به بیان شخصیت گسترده انسان می پردازد.

  وی با اشاره به این که فطرت رشد می کند و شکوفا می شود، خاطرنشان کرد: عقل رشد می کند، نبوت در حقیقت استکمال عقل است و فطرت را باز می کند.

  امام جمعه موقت تهران با بیان این که معنی فطرت رشد به سوی خداست، اظهار کرد: فطرت رشدی نامعلوم است و انسان را به همه جا می رساند.

  امام جمعه موقت انگلیس جهان اسلام خشونت دستگاه قضایی دولت سوریه قرآن مشکلات اقتصادی نظام جمهوری اسلامی
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها