• لینک کوتاه
 • کد خبر: 69198

  وائل حلقی نخست‌وزیر سوریه در دیدار با سفیر کشورمان در دمشق، با تبریک انتخاب «حسن روحانی» به ریاست جمهوری اسلامی ایران، از آمادگی کشورش جهت مشارکت در مراسم تحلیف رئیس جمهور منتخب در سطح هیأتی بلندپایه خبر داد.

  به گزارش پارس بقه نقل از فارس، در ملاقات صبح امروز شیبانی سفیر جمهوری اسلامی ایران در سوریه با وائل الحلقی نخست وزیر این کشور، حلقی با اشاره به همکاری های موثر دو کشور در زمینه های مختلف، از نقش جمهوری اسلامی ایران در تأمین ملزومات اقتصادی سوریه و همچنین حمایت های سیاسی از این کشور در مجامع بین المللی تقدیر به عمل آورد.

  وی با تبریک انتخاب « حسن روحانی» به ریاست جمهوری اسلامی ایران، از آمادگی کشورش جهت مشارکت در مراسم تحلیف دکتر روحانی رئیس جمهور منتخب در سطح هیأتی بلندپایه خبر داد.

  سفیر کشورمان نیز در این ملاقات با اشاره به روند جوانگرایی و نشاط سیاسی در ساختار سیاسی سوریه و حزب حاکم، آن ا عاملی رو به رشد در روند تصمیم سازی ای نظام حاکم دانست.

  دو طرف در این دیدار ضمن محکومیت حملات خمپاره ی گروه ای تروریستی به حرم مطهر حضرت زینب (س) این اقدام را ناشی از ناکامی گروه ای تکفیری در ایجاد فتنه مذهبی عنوان نمود و روحیه مردم را در حمایت از آرمان مقاومت و مقابله با اقدامات تفرقه افکنانه تکفیری روبه رشد ذکر کردند.

  طرفین در این دیدار همچنین راهکارهای افزایش تعاملات اقتصادی دو کشور را مورد بررسی قرار دارند.

  جمهوری اسلامی ایران حرم مطهر حسن روحانی حضرت زینب رئیس جمهور رشد سوریه فتنه مراسم تحلیف
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها