• لینک کوتاه
 • کد خبر: 69095

  نماینده سابق و مسلمان پارلمان" گلاسکو گوان" که اصلیتی پاکستانی دارد، قرار است به عنوان فرماندار پنجاب در کشورش منصوب شود؛ منصبی که می‌تواند به ریاست جمهوری وی منتهی شود.

  به گزارش پ ارس به نقل از ایسنا، " محمد سرور" ، اولین مسلمان پارلمان گلاسکو که اصلیتی پاکستانی دارد پس از سرزنش ها در مورد تابعیت انگلیسی اش، به کشورش و سیاست آن بازگشته است.

  محمد سرور، یکی از اعضای حزب کارگر در پارلمان گلاسکو به مدت ۱۳ سال تا ۲۰۱۰ فعالیت داشت و قرار است والی پنجاب شود.

  سرور ۶۰ ساله در اولین اقدامات خویش در راستای نامزدی انتخابات، روز گذشته به پاکستان رفت.

  وی تصمیم گرفته است تا تبعیت انگلیسی خود را لغو کند برای اینکه با قوانین پاکستان در تضاد نباشد که تحت آنها افرادی با دو تبعیت نمی توانند نمی توانند در مشاغل دولتی مشغول به کار شوند.

  این نماینده مسلمان سابق گلاسکو در ولایت" پنجاب" متولد شد و همواره ارتباطات سیاسی مستحکمی را با پاکستان داشته است.

  محمد سرور در سال جاری میلادی نقش مهمی را در انتخابات پاکستان ایفا کرد که در آن حزب مسلم لیگ شاخه نواز توانست اکثریت آراء را به خود اختصاص دهد.

  طبق گزارشات رسانه های پاکستان، نواز شریف، نخست وزیر پاکستان و شهباز شریف، سر وزیر پنجاب مشتاق هستند تا وی را در پستی مهم منصوب کنند.

  اناس سرور، پسر محمد سرور در انتخابات گذشته پارلمان گلاسکو جانشین وی شد. اناس سرور گفت: معمولا این پدر است که به فرزندانش افتخار می کند اما من خوشحال هستم که برای پدرم آرزوی تصدی سمت سیاسی جدیدی در پاکستان را دارم.

  انتخابات پاکستان پدر رسانه ریاست جمهوری فرماندار مسلمان نواز شریف محمد سرور
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها