نقوی حسینی در گفت و گو با پارس:

 • لینک کوتاه
 • کد خبر: 68911

  سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: درخواست مذاکره مستقیم آمریکا با ایران در صورت اعتمادسازی آمریکا، بررسی خواهد شد.

  حسین نقوی حسینی نماینده مردم ورامین و پیشوا در گفت و گو با خبرنگار پارس با اشاره به درخواست گفت و گوی مستقیم آمریکا با ایران تأکید کرد: رأی آوری روحانی به عنوان رئیس جمهور منتخب دولت یازدهم نوعی فرصت برای غربی ها خواهد بود که باید از این فرصت عاقلانه استفاده کنند.

  سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با بیان اینکه فرصت شناسی غرب در تعامل با رئیس جمهور منتخب به معنای تغییر در مواضع و خطوط قرمز ایران نیست اظهار داشت: همواره تحول در اشخاص و روی کارآمدن دولت های جدید می تواند فرصتی تازه برای غرب به وجود آورد که استفاده از این فرصت ها نیازمند رفتار عُقَلایی غرب خواهد بود.

  نقوی حسینی با بیان اینکه تابه حال در رفتار آمریکایی ها برای مذاکره مستقیم صداقت لازمه به چشم نخورده تصریح کرد: قطعاً دکتر روحانی هم اعتقادی به این نوع اظهار نظرات و مذاکره مستقیم در صورتی عدم پایبندی امریکا نسبت به مواضع خودخواهانه خود نخواهد داشت.

  نماینده مردم ورامین تأکید کرد: اگر صداقت لازمه در کلام و عمل آمریکائی های مشهود بود، دیگر آمریکائی ها دست به تحریم های جدید علیه ایران نمی زدند. .

  نقوی حسینی افزود: آمریکائی ها نمی توانند از سویی بر رفتار خصمانه خود پافشاری کنند و از سویی دیگر برای گفت و گوهای مستقیم ابراز تمایل کنند.

  سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با تأکید بر اینکه آمریکا نباید فرصت روی کارآمدن دولت یازدهم را برای ایجاد اعتماد از دست دهد، بیان داشت: اگر آمریکا اعتمادسازی را در دستور کار خود قرار دهد قطعاً رئیس جمهور منتخب هم این مواضع را مورد بحث و بررسی و اندیشه قرار خواهد داد، در غیر اینصورت رفتار خصمانه آمریکا با ادعای تمایل به مذاکره به هیچ وجه راه به جایی نخواهد برد و حتی دولت یازدهم این رفتار را بر پایه سیاست های دوگانه آمریکا خواهد نوشت و برنامه ای برای آن تنظیم نخواهد کرد.

  حسینی در ادامه با اشاره به سوابق بین المللی روحانی تأکید کرد: با توجه به اینکه روحانی سال ها دبیر شورای امنیت ملی بوده و آشنائی وی با عرصه های بین المللی قطعاً ایشان توانایی خوبی در حوزه تغییر تاکتیک ها و روش ها در اجرای سیاست های خارجی ایران خواهد داشت.

  ایران دولت رئیس جمهور سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی شورای امنیت عنوان رئیس جمهور کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی نماینده مردم مستقیم آمریکا
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها