خداوندگار عشق و عرفان حضرت مولانا که شعر‌ها و تعبیراتش روح و ذهن تکیده هر انسانی را صیقل می‌دهد روزی قلم از نیام خود درکشید و نوشت: «فیلی را آوردند بر سرچشمه‌ای که آب خورد. خود را در آب می‌دید و می‌رمید. او می‌پنداشت که از دیگری می‌رمد. نمی‌دانست که از خود می‌رمد». این حکایت آهوی خرامان ادبیات عرفانی ایران زمین، در هیچ دوره و عصری به مانند این روز‌های ما به منصه ظهور نرسیده است. این روز‌ها فیل‌ها سر چشمه می‌روند و خود را می‌بینند و می‌رمند غافل از اینکه از خود می‌رمند!

هنوز چند روزی از تحلیف رئیس جمهور متخب نگذشته است که عده‌ای بی رمق برای تفکر و هراسان از منطق، زبان از نیام کامشان برکشیده‌اند اعتراض به وضع کرونا و مرگ و میر بیش از ۶۰۰ نفری را بهانه انتقاد از دولت چهار روزه می‌کنند در حالی که تا همین هفته گذشته نماد هشتگ تا ۱۴۰۰ در پاستور پشت میز کارش با لیوان به برجام آب می‌داد تا شاید بار گلابی بدهد!

واکنش‌های برخی حزبی‌های به اصطلاح اصلاطلب مجازی به چهار روز ریاست جمهوری ابراهیم رئیسی نه تنها نشان داد از نظر آن‌ها مرغ همسایه همیشه غاز است که طبق عادت یاد خاطره میرزاملکم خان را همواره زنده نگه می‌دارند بلکه نشان دادند به فرافکنی نیز مبتلا هستند.

در واقع طیف اصلاح طلب که چهار روز است برای سبک کردن سر پس از ۸ سال هواپیما سواری در مسیر تهران - وین و بستر سازی برای زدن رکود‌های عجیب و غریب در اقتصاد، لبه چشمه رفته‌اند تا باد به سرشان بخورد از قضا در آب زلال خود را دیده و حالا رمیده اند و می‌گویند این ما نیستیم، غافل آنکه مصداق واقعی و بارز فیل مولانا هستند.

وضعیت نامطلوب کنترل پاندمی کرونا، نبود سرم، مرگ ۶۰۰ نفری، کندی واکسیناسیون و عدم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی از سوی مردم همه و همه عصاره دو سال فعالیت دولت تدبیر و امید بخوانیم بی تدبیری و ناامیدی است این در حالی است که اصلاح طلبان حالت پدافندی به خود گرفته و نمی‌خواهند مسئولیت امر واقع شده را بپذیرند.

همان‌هایی که با تبلیغ و بزرگنمایی برجام را به خورد مردم دادند و قلم برداشتند و رنگ بنفش را با آرمان شهر سازی بر ذائقه سیاسی مردم تحمیل کردند.

اصلاح طلبان منتقد دولت چند روزه، بازی رسانه‌ای و تلاش برای تخریب کار‌هایی که هنوز انجام نشده را ناشیانه آغاز کرده‌اند. آن‌ها از شرایطی انتقاد می‌کنند که حاصل تفکر و حمایت آنهاست، رئیسی که هنور کاری انجام نداده است! شاید بتوان گفت نقاشی که تابلویی را طراحی کرده و حالا از دور به آن نگاه می‌کند و متوجه می‌شود که چه فاجعه‌ای را ترسیم کرده بهترین توصیف برای عملکرد روز‌های اخیر اصلاح طلبان بلاگر (!) فضای مجازی است.

طبق دستورالعمل‌های بلاگری (!) در فضای مجازی هرچه محتوا محیر العقول‌تر و فانتزی‌تر باشد دنبال کننده بیشتر می‌شود که این امر نیز از یک حالت روانی نشات می‌گیرد چراکه آدمیزاد به هر آنچه او را از واقعیت جدا کند جتی برای چند لحظه کشش دارد لذا اصلاح طلبان بلاگر نیز با تفکرات فانتزی خود برای چند لحظه پای مخاطبان خود را از زمین جدا و به آسمان‌ها می‌برند بنابراین بهتر است بعد از هر پست و نوشته اصلاح طلبان چند دقیقه‌ای مکث و سپس به حالت عادی و واقعی برگشت که مبادا به شرایط وخیم این روز‌ها منتهی شود.

به قول استاد سخن سعدی «نقش خود توست هر چه در من بینی/ با شمع درآ که خانه روشن بینی» امروز اصلاح طلبان نقش خود می‌بینند و عتاب بر همسایه می‌زنند که رفتار شایسته‌ای نیست حتی در ایجاد هجمه رسانه‌ای علیه یک دولت چرا که انجام این کار نیز برای خود آداب و رسوم و دستورالعمل‌هایی را دارد دولت سیزدهم هنوز دست به قلم نشده و هیچ مصوبه یا طرحی را امضا نکرده که دوستان منتقد اصلاح طلب بخواهند لب به انتقاد بگشایند لذا اگر قرار است بر اساس منش و مرامنامه اصلاح طلبی حرکت کنید یکی از مهم‌ترین ویژگی‌ها در فرهنگ غرب پذیرش مسئولیت و پیامد اشتباه است پس لااقل به اصول خود پشت پا نزنید!