فداحسین مالکی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار «پارس نیوز»، در مورد اظهارات اخیر روحانی در مورد تحریم‌ها گفت: جای تعجب دارد که آقای روحانی در این روزهای باقیمانده سخنانی علیه مجلس انجام می‌دهد و قصد دارد تا تنش در کشور ایجاد کرده تا تشکیک در سطح مختلف جامعه به وجود بیاید.

قانون مجلس، مانع خسارت بیشتر به کشور شد 

وی تصریح کرد: برجام در حال حاضر موضوع کهنه‌ای است که برای مردم دیگر اهمیت ندارد و این اظهارات در روزهای اخیر حتی مصرف داخلی در درون خود دولت هم ندارد. اینکه آقای روحانی ادعا می‌کند که مجلس اجازه نداد تحریم‌ها لغو شود، تنها برای فرار از اقدامات  خود است. مجلس هیچگاه مانع لغو تحریم‌ها نشده است بلکه اتفاقا مقابل خسارت‌های بیشتر ایستاد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس ادامه داد: اعتقاد بر این است که ایشان مثل بسیاری از روسای جمهور فضا را آماده کند تا انتقال قدرت به خوبی انجام شود، اما ایشان این روزها به تخریب و توجیه روی آورده است.

نماینده مردم زاهدان به قانون راهبردی مجلس اشاره و  تاکید کرد: مصوبه راهبردی مجلس شورای اسلامی در مقابله با غربی‌ها، مصوبه خوبی بود که اتفاقا برعکس اظهارات رئیس‌جمهور، تضمین کننده چانه‌زنی‌ و ابتکار عمل برای هیات مذاکره کننده بود که خود دیپلمات‌ها هم به آن اعتراف کردند.

در دولت آینده، برجام طبق قانون مجلس پیگیری می‌شود

فداحسین مالکی افزود: در دولت آینده نیز قرار است برجام طبق قانونی که در مجلس مصوب شد حرکت کند، مذاکرات باید با یک انرژی مضاعف و با دولت جدید پیگیری شود و قطعا نیز با حضور دستگاه‌های نظارتی پیش خواهد رفت.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: دولت در این روزهای پایانی و با مشکلات بسیاری که برای کشور به جا گذاشت، اجازه دهد تا به خوبی و خوشی طی شود و دولت تازه نفس آقای رییسی روی کار بیاید تا بتوان با همکاری بین قوه‌ها مشکلات کشور را حل کرد.