جعفرقنادباشی ، کارشناس مسائل غرب آسیا در تشریح مواضع اخیر فلسطین علیه رژیم صهیونیست به «پارس‌نیوز» عنوان کرد: «حماس یکی از‌ ارکان مقاومت فلسطینی‌ست که در‌ کنار گروه جهاد اسلامی فسلطین پیوسته برای آزادی این کشور تلاش می‌کند. درحال‌حاضر این دو گروه جهادی، می‌کوشند تا‌ نبرد مقاومت علیه رژیم غاصب صهیونیست را با‌ موفقیت به اتمام برسانند.»

وی افزود: «مقاومت حماس درکنار سایر‌ گروه‌های جهادی فسلطین، قوت قلبی‌ شد تا تمامی فلسطینی‌ها در هر نقطه دنیا به ویژه اهل و ساکن کرانه باختری، به ایستادگی علیه رژیم صهیونیست افتخار و تمام قد از گروه‌های جهادی خود حمایت کنند. همچنین لازم به ذکر‌ است تا‌ بگوییم مواضع حماس، افکار‌عمومی بسیاری از مردم در سراسر دنیا را‌ تغییر‌ و به حمایت خود جلب ‌کرد. به‌طورحتم این مواضع نزدیک به محور‌ مقاومت،‌ بزرگترین نگرانی رژیم‌ صهیونیست و حامیان آن است.»

قنادباشی تصریح کرد: «حماس و گروه‌ جهاد اسلامی فلسطین، با‌ مواضع مقاومتی خود و ایستادگی علیه رژیم صهیونیست، سراسر دنیا را حامی خود ساختند. پیش از‌ این مشاهده می‌شد که تنها‌ جهان اسلام، همراه و حامی فلسطین بود اما‌ اینک هرکشوری، با هر آیین و مذهبی به حمایت از فلسطین برخاستند. نکته جالب توجه این است که این بار حتی در برخی شهرهای آمریکا‌ مردم دست به تظاهر علیه رژیم صهیونیست زدند و خود را‌ حامی فلسطین و آزادگی او نامیدند.»

*مقاومت‌ حماس‌و هم‌سویی تمام دنیا برای آزادی فلسطین

این کارشناس‌ مسائل غرب آسیا همچنین خاطرنشان کرد: «راه کنونی حماس، درست و مواضع نزدیک او به محور مقاومت تحسین برانگیز است. مقاومتی که حالا تمامی دنیا را هم‌سوی خود کرده تا به آزادی کشور فلسطین منجر شود‌. این ایستادگی الهام گرفته از ایران اسلامی‌ست که چه در سال‌های جنگ و چه در سالیان اخیر، همواره دربرابر دشمن ایستادگی و دست از کوشش برای اعمال آمال‌های خود برنمی‌داشت.»

او درپایان این گفت‌وگو متذکر‌شد: «بی‌شک حمایت مردمان ایران اسلامی و مقام معظم رهبری از مقاومت مردم فلسطین علیه رژیم صهیونیست، مواضع آنان به محور مقاومت را نزدیک‌تر ساخته و این‌بار موفقیت آنان را چندبرابر و دنیا را هم‌سوی خود‌ کرده است.»