حجت‌الاسلام امیرقلی جعفری بروجنی ، نماینده مردم بروجن در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با «پارس نیوز» با بیان اینکه اصلاح طلبان در روز ثبت نام برای انتخابات ریاست جمهوری تکثر دارند اما در نهایت به گزینه واحد می رسند اظهار داشت: ما تجربه انتخابات ادوار گذشته را داریم. هم ریاست جمهوری و هم در مجلس اما اکنون چون بحث ریاست جمهوری است لازم به یادآوری است که اصلاح‌طلبان معمولاً در نزدیکی انتخابات متحد می شوند. اما ابتدا با کاندیداهای مختلف می‌آیند. دقیقا کاری که چهار سال پیش نیز انجام دادند و چند نفر ثبت نام کردند اما همگی به حمایت از یک نفر کنار کشیدند.

وی افزود: آن‌ها معمولاً این شیوه را به کار می‌برند و این بار با تعداد بیشتری به صحنه آمدند. حتی از مجموعه دولت نیز افراد زیادی ثبت نام کردند اما شگردشان تغییر نکرده است. چراکه در روزهای آتی در نظرسنجی ها و استراتژی هایی که تعریف می کنند به یک گزینه واحد خواهند رسید‌.

*برخی از نامزدهای اعتدال و اصلاحات با پررویی و گستاخی وارد میدان انتخابات شده اند، خودتان مقصر وضع موجود هستید!

جعفری بروجنی تاکید کرد: لذا اگر اتفاق خاصی رخ ندهد از همین استراتژی استفاده می کنند. اکنون بسیاری آمدند و حتی برخی از آن‌ها به اعتقاد بنده با پر رویی و گستاخی وارد میدان انتخابات شدند، کسانی که بخش عمده‌ای از مشکلات فعلی کشور به آن‌ها مربوط است و به وزارت‌خانه خاص آن‌ها برمی‌گردد اکنون می‌گویند می‌خواهیم مشکل حل کنیم و برنامه جدید بدهیم.

این نماینده مجلس ادامه داد: اما سوال اینجاست خودتان هشت سال مدیریت این کشور را در دست داشته اید حال چطور می خواهید مشکل را حل کنید؟ بناست چه چیزی تغییر کند؟ مگر این که بخواهند از برخی اصول و آرمان‌ها عبور کنند که این مضحک ترین گفتار برخی از افرادی است که هنگام ثبت نام شنیده شد.

نماینده مردم بروجن در مجلس خاطرنشان کرد: لذا اصلاح طلبان به گزینه واحد نهایی می‌رسند. اما در ابتدای کار با افراد پوششی وارد می‌شوند. در نتیجه دغدغه ما باید این باشد که نیروهای جبهه انقلاب به صورت واحد با همدلی و اتحاد هر چه سریع تر در صحنه حضور پیدا کنند.

جعفری بروجنی ابراز داشت: در حال حاضر تکثر گزینه ها در نیروهای انقلابی مشکلی ندارد اما در نهایت باید تدبیر و عقلانیتی در مسیر جریان نیروهای انقلاب حاکم شود. منافع ملی باید بر منافع حزبی بچربد. این درسی است که ما از امام راحل گرفتیم که حفظ نظام از واجب واجبات است. بنابراین باید جبهه متحد شکل بگیرد که می‌تواند در امید آفرینی برای مردم و مشارکت حداکثری تاثیر گذار باشد.

وی با بیان اینکه کار زیبای قالیباف نیز واقعاً قابل تقدیر است، تصریح کرد: در جریان نیروهای انقلاب تنها یک نفر گفته بود که بین بنده و رئیسی هیچ رقابتی رخ نخواهد داد و او قالیباف بود که پای صحبت هایش ایستاد و نمایندگان مجلس نیز از تصمیم او تقدیر کردند. من نیز به نوبه خود اینجا از او تقدیر می‌کنم که این درایت و تیزبینی در سطوح کلان مدیریتی کشور لازم است.