مجتبی یوسفی ، نماینده مردم خوزستان در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با «پارس نیوز» با اشاره به حضور افراد سیاسی از طیف های مختلف برای انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: در این دوره انتخابات به دلیل ناکارآمدی دولت در حوزه های مختلف به خصوص در مباحث اقتصادی و اپیدمی ویروس کرونا و سوء مدیریت دولت به طور مشخص در تعطیلات عید نوروز که موجب افزایش تلفات و پیک چهارم شد، صحنه انتخابات خیلی زود گرم نشد.

وی افزود: به این معنی که جریانات سیاسی و شور و هیجانی که معمولا مردم برای انتخابات ریاست جمهوری از ماه ها قبل شاهدش بودند، مطرح نشد و دلیلش نیز گله مند بودن مردم است.

یوسفی عنوان کرد: این انتخابات شاید یکی از نادرترین دوره ها بود که تا روز پایانی ثبت نام کاندیداها چهره های شاخصش مشخص نبود و دقیقا مثل یک فینال مسابقه فوتبال شد که عملا تا لحظه آخر هیچ چیزی مشخص نبود.

این نماینده مجلس ادامه داد: از این جهت امروز جبهه گیری سیاسی که حدس زده میشد البته با یکسری تغییرات مثل حضور قالیباف و یا ظریف مشاهده نمی شود. وزیر امور خارجه عملا بعد از خطای راهبردی که انجام داد باورهای مقاومت و اصیل ایرانی اسلامی که کانون توجهات به از خود گذشتگی و رشادت شخصیت های بزرگی مثل حاج قاسم بود را زیر سوال برد.

او خاطرنشان کرد: این خطای راهبردی نیز به  دلیل اهداف سیاسی بود که به نوعی می خواستند این دو قطبی را برای احیای چهره نزدیک به ورشکستگی اصلاحات با وجود وضعیت اسفبار اقتصادی و سیاسی و بین المللی، به وجود اوردند.

*هرزمان افراد واداده و غربگرا سرکار آمدند مشکلات اقتصادی و امنیتی به وجود آمد

نماینده خوزستان ابراز داشت: ما هم اکنون با حمایت از محورهای مقاومت در عمق استراتژی تا خلیج عدن و از طرف دیگر تا دریای مدیترانه پیش رفته ایم ولی در این سمت با سو مدیریت و نفوذ در تاسیسات هسته ای ما انفجار صورت می دهند. این نشان می دهد هر زمانی که انسان های واداده و غرب گرا بر سر کار آمدند این مشکلات هم از نظر اقتصادی و هم از نظر امنیتی به وجود آمد.

یوسفی همچنین افزود: به هرحال با عدم حضور قالیباف به دلیل حضور رئیسی و ثبت نام او در روز پایانی و ثبت نام چهره های دیگری که در دو طیف سنتی اصولگرا و اصلاح طلب بودند میدان انتخابات مشخص شد و رقبای اصلی و چهره های اصلی برای مردم هم مشخص هستند.

او در انتها بیان کرد: حضور رئیسی می تواند منجر به وحدت خواهد شد. او می تواند مهره اصلی نیروهای انقلاب و جریان اصولگرا باشد و با وحدت سریع تر نیز شور انتخاباتی افزایش می یابد. رئیسی با حضور در دستگاه قضا ثابت کرد که در اجرای عدالت ثابت قدم است لذا می تواند در قوه مجریه نیز تحولی ایجاد کند.