حسن همتی ، نماینده مردم شاهین دژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با «پارس نیوز» ضمن اشاره به بررسی فایل منتشر شده وزیر امورخارجه در مجلس بیان کرد: نظر مجلس درمورد صوت منتشرشده از وزیرامورخارجه کاملا منفی است. اکنون نمایندگان در مجلس درحال جمع آوری امضا برای استیضاح وزیرامورخارجه هستند. این اقدام بسیار ناشایست و غیرمنطقی بوده است. نخست اینکه دراین صوت به سردار شهید سلیمانی توهین شده و ازطرف دیگر چرا باید چنین فایلی مخفی می مانده و بعد لو می رفته؟

*کسی که وزیر در جمهوری اسلامی است اصلا نباید فکر دوقطبی راجع به دیپلماسی و میدان داشته باشد

وی افزود: این فایل چه بیرون می آمد و چه بیرون نمی آمد صحبت های وزیر امورخارجه درآن مصاحبه محکوم است و کسی که وزیر جمهوری اسلامی ایران است اصلا نباید چنین تفکراتی داشته باشد و ما کاملا پای آن ایستاده ایم.

همتی با اشاره به طولانی شدن مذاکرات هسته ای وین ادامه داد: دولت درحال بهره برداری سیاسی و انتخاباتی از مذاکرات وین است و تلاش دارد با رخ دادن اتفاقات و حواشی مختلف به این هدف دست پیدا کند. اگر بحث رفع تحریم هاست چرا سال قبل، دوسال قبل یا سه سال قبل به فکر آن نیفتادند؟ چرا فقط در نزدیکی به انتخابات شور و شوق رفع تحریم ها آقایان را برداشته است؟

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس تاکید کرد: دولتمردان حتی اتهام می زنند و می گویند عده ای در داخل راضی نیستند تحریم ها برداشته شود. چه کسی راضی نیست؟ زمانی که هیچ اطلاعاتی از بحث های صورت گرفته در مذاکرات به مجلس و حتی مردم داده نمی شود، چطور می توان با آن مخالف بود؟

او بیان کرد: ما مخالف رفع تحریم ها نیستیم. ما مخالف عجله دولت برای به نتیجه رساندن این بحث ها تا انتخابات ریاست جمهوری باوجود عدم ارائه اطلاعات هستیم.

*ما مخالف رفع تحریم ها نیستم

همتی خاطرنشان کرد: همه ما به رفع تحریم ها راضی هستیم اما نه به قیمت ذلت مردم. به نظرمن فاصله 100 الی 180 روزه وجود دارد که به نظر می رسد بازی های انتخاباتی است و حداکثر تا 6 ماه اعتبار دارد و بعد از آن همین آش و همین کاسه خواهد بود.

این نماینده مجلس یازدهم یادآورشد: آمریکایی که توافق رسمی و بین المللی را زیر پا گذاشت بسیار راحت زیر حرف ها و مصوباتی که در مذاکرات وین به دست می آید می زند.آقایان نیز فقط به فکر انتخابات است و به چیز دیگری فکر نمی کنند و می گویند تا یک ماه دیگر که انتخابات است نتیجه خود را بگیریم، بعد از آن خدا بزرگ است!

وی افزود: برای برخی از آن ها منافع مردم و نظام مهم نیست و اگر بود چنین رفتاری نداشتند. به همین دلیل هم درحال کش دادن مذاکرات هستند. نظر ما نیز فرسایشی شدن مذاکرات نیست و دوربین های نظارتی در سایت های هسته ای کشورمان در اوایل خرداد خاموش خواهد شد و اگر آمریکا تحریم ها را برندارد و راستی آزمایی صورت نگیرد، طبق قانون مجلس دوربین های نظارتی خاموش خواهد شد.

همتی درانتها متذکر شد که در مقابل قلدرها باید قاطعانه ایستاد و هرچقدر سر تسلیم فرود آوریم، آن ها نیز سرمان را در گل فرو می کند.