محمد صالح جوکار، رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با «پارس نیوز» ضمن اشاره به مذاکرات برجامی وین بیان کرد: نکته‌ای که می‌توانم در مورد مذاکرات وین بگویم این است که هیچ جریان و هیچ دولتی اجازه ندارد منافع سیاسی و حزبی خودش را به منافع مردم ترجیح دهد و یقین آنچه که به منافع کلان کشور بر می گردد این است که راهبردهایی که داریم با کشورهای ۴ بعلاوه یک دنبال کنیم نه بر اساس منافع جناحی.

وی افزود: آنچه مشخص است این است که در فرایند مذاکرات باید منافع مردم و کشور در نظر گرفته شود و بر اساس آن برنامه‌ریزی صورت گیرد و این فرآیند در چارچوب سیاست‌های کلی نظام درمورد برجام و فعالیت‌های هسته‌ای باشد.

*اگر مذاکرات را با سراسیمگی انجام دهیم، دوسال آینده ضررش را متوجه می شویم

جوکار ادامه داد: در نتیجه اینکه بخواهیم با سراسیمگی یک مذاکراتی را انجام دهیم یک یا دو سال آینده اشتباهات ما منجر به ضرر مردم خواهد شد و این بسیار خطرناک است در نتیجه تیم مذاکره کننده باید از این موضوع پرهیز کند و هیچ گونه شائبه ای در مورد جمهوری اسلامی ایران ایجاد نشود.

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس تاکید کرد: از طرفی چارچوب هایی که در مذاکرات وین مشخص شده باید جدی گرفته شود تاکید جمهوری اسلامی ایران این است که آمریکایی ها باید کلیه تحریم های علیه ایران را بردارند و هیچ پیش شرط و پس شرطی را نمی‌پذیریم.

او گفت: پس از آن راستی‌آزمایی توسط ایران انجام خواهد شد و اگر اجرای تعهدات آنها درست انجام شده بود ما نیز به تعهداتمان عمل می‌کنیم و این سیاست اصلی نظام است و هیچ کس حق تخطی از این را ندارد.

جوکار درانتها متذکر شد: تجربیات تلخ مصوب شدن برجام در کوتاه مدت و ۲۰ دقیقه و ضررهایی که در این مدت به منافع ملی و منافع مردم وارد شد را از یاد نبرده ایم و پس از این نیز باید اقداماتی انجام دهیم آمریکایی‌ها و غربی‌ها نتواند از استراتژیهای فریب کارانه خود استفاده کنند.