امیر سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح صبح امروز سه شنبه ٢۶ اسفندماه در مراسم رونمایی و آغاز فاز اول کارآزمایی بالینی واکسن ایرانی فخرا که در وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح برگزار شد، ضمن تبریک ایام ولادت امام حسین (ع) و روز پاسدار و حضرت اباالفضل عباس (ع) و روز جانباز گفت: از همه دوستانی که در شرکت شوند وزارت دفاع، شرکت های دانش بنیان و همکار وزارت دفاع و سازمان غذا و دارو برای این کار زحمت کشیدند تقدیر و تشکر می کنم.

وی ادامه داد: در دنیایی زندگی می کنیم که دشمنان بشریت از هر وسیله ای برای جنگ‌افروزی استفاده می کنند. ما در جنگ تحمیلی هشت ساله در مقابل همه تجهیزات و تسلیحات دنیای شرق و غرب مقاومت کرده و در این راه نیز شهدا و جانبازانی را تقدیم کردیم و متوجه شدیم که باید قوی باشیم؛ وگرنه نه تنها هیچ کسی به مردم ما رحم نخواهد کرد؛ بلکه مورد ظلم جنایتکارانه قرار می گیریم.

وزیر دفاع با بیان اینکه امروز از روزهایی است که مدعیان حقوق بشر سلاح های شیمیایی را در اختیار جنایتکاری به نام صدام قرار داده‌اند، تصریح کرد: صدام در این روزها با استفاده از سلاح شیمیایی علیه ملت و رزمندگان ما و علیه ملت خودش در حلبچه بالغ بر ١٠٠ هزار نفر شهید جانباز  به ملت های ایران و عراق تحمیل کرد؛ در واقع این دنیای واقعی ماست.

وی ادامه داد: سلاح های هسته ای را همین آمریکای جنایتکار که ملت ما در این سال ها با تمام وجود ظلم او را احساس کردند، علیه ملت ژاپن نیز استفاده کرد. بیش از ٢٢٠ هزار نفر در دو مورد بمباران اتمی جان خود را از دست دادند و برخی هم جانباز شدند و آثار آن هم تا مدت ها در ملت ژاپن باقی خواهد ماند.

امیر سرتیپ حاتمی گفت: ما بر همین اساس برای دفاع از ملت خودمان باید در مقابل همه تهدیدات آماده باشیم. ملت ما باید بداند که یک تکیه گاه هوشیار و هوشمند در برابر دشمنان دارد که در مقابل همه تهدیدات تمام تمهیدات لازم را اتخاذ کرده است. حوزه زیستی هم یکی از آن حوزه هاست. امروز دنیا با یک همه گیری و پاندمیک روبروست؛ ما برای پدافند زیستی، شیمیایی و هسته ای زیرساخت هایی داریم.