شیخ « عبدالله الصالح » معاون دبیرکل جمعیت عمل اسلامی بحرین (امل) بر تأثیرگذار بودن انقلاب اسلامی ایران تأکید کرد.

شیخ عبدالله الصالح در این خصوص گفت که از جمله کشورهایی که تحت تأثیر انقلاب اسلامی ایران قرار گرفت، بحرین بود و این از سه چیز تأثیر پذیرفت: منهج اصیل اسلامی، استقلال از قدرت‌های استکباری و محورهای استعمار، داشتن اراده مبارزه‌طلبی، پیشرفت و پایداری در برابر فشارها.

معاون دبیرکل جمعیت امل بحرین در ادامه اظهاراتش درباره علل تبدیل شدن انقلاب اسلامی به منبعی الهام‌بخش برای ملت‌های منطقه و جهان گفت که مردم در فطرت خود به حق، عدالت، آزادی و استقلال گرایش دارند و از استعمار، دست‌نشانده‌های آن، دروغ‌هایشان، فریبکاری‌ها و حیله‌گری‌های آن‌ها به ستوه آمده‌‌اند.

شیخ الصالح تأکید کرد که مردم، حضرت امام خمینی (رضوان الله تعالی علیه) را اسوه صدق، صبر و استقامت یافتند و جذب ایشان شدند بطوریکه به ایشان باور پیدا کردند و تحت تأثیر انقلاب و رهبری این انقلاب قرار گرفتند.

معاون دبیرکل جمعیت امل همچنین با اشاره به اثرگذاری انقلاب اسلامی ایران بر پیشبرد محور مقاومت در منطقه گفت که پیروزی انقلاب اسلامی در ایران و موضوع پایداری، مبارزه‌طلبی، تقابل و همچنین تکیه نکردن بر آرزوها چیزهایی هستند که اندیشه حکمرانی مطلوب بر آنها استوار است.

وی ادامه داد، از این رو ارتشی ۲۰ میلیونی (بسیج) بنیان نهاده شد و از همین جا، روحیه شهادت، جانفشانی، پایداری و مقاومت جان گرفت و حمایت از جنبش‌های آزادی‌خواه در جهان و کشورهای اسلامی بویژه برای ساخت این تفکر و رویکرد آغاز شد تا اینکه امروز تمام این موارد به آشکارترین دستاوردهای انقلاب اسلامی در جهان تبدیل شده است.