سید جواد حسینی کیا ، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با «پارس نیوز» ضمن اشاره به مخالفت‌های دولت با موارد اصلاحی مجلس برای لایحه بودجه 1400 و استنکاف از قوانین مصوب مجلس بیان کرد: قطعاً رئیس‌جمهور خودش قوانین را به‌خوبی می‌داند و چندین دوره در مجلس حضورداشته است .

وی افزود: مجلس ، نهادی که یکی از قوای نظام جمهوری اسلامی را تشکیل می‌دهد و 290 نفر افرادی که از فیلتر شورای نگهبان رد شده‌اند و صلاحیت‌های حضور در خانه ملت را داشته‌اند، امروز به‌عنوان نمایندگان ملت طرحی را تصویب می‌کنند و تبدیل به قانون می‌شود، بنابراین عدم ابلاغ یا اجرای آن چه معنی دارد؟

این نماینده مجلس اظهار داشت: قانون بد از بی‌قانونی بهتر است. اما از طرفی زمانی که مجلس قانونی را مصوب می‌کند و به تائید شورای نگهبان نیز می‌رسد دولت ملزم به ابلاغ و اجرای آن است. اگر برنامه ششم توسعه را ببینیم مشخص می‌شود که شاید دولت 20 درصد آن را نیز اجرا نکرده است، اما بازهم حاضر نشد این قانون را ابلاغ کند.

حسینی کیا تأکید کرد: اکنون نیز نگاه دولت در سال آخر به سمت لجبازی‌های سیاسی است. زیرا امور کارشناسی که مجلس انجام می‌دهد اشکالی ندارد اما دولت به دنبال این است که کارهای خوب به نام مجلس تمام نشود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس یازدهم گفت: بنابراین مخالفت‌ها و استنکاف‌های رئیس‌جمهور ازاین‌جهت است. مخالفت‌ها ازاین‌جهت نیست که رئیس‌جمهور نمی‌خواهد اشکالی در مصوبه ابلاغی وجود داشته باشد.

وی تصریح کرد: نگاه این‌طور است زمانی که کار تخصصی در مجلس انجام می‌دهد و خروجی خوبی دارد، رئیس‌جمهور و تیمش دنبال این است که به نام مجلس تمام نشود. زیرا ضعف‌های دولت بیشتر نمایان می‌شود.