روح الله متفکر آزاد نماینده مردم تبریزف اسکو آذرشهر در مجلس یازدهم در گفت و گو با «پارس نیوز»اظهار داشت: در دوران تحریم ها یکجانبه آمریکا برخی کشورها مانند کره جنوبی که با ما مناسبات اقتصای خوبی هم داشتند درگیر رفتارهای ضد انسانی آمریکا شوند تا در این خصوص شاهد ایجاد چالش در دریافت مطالبات به حق کشورمان از طرف های کره ای باشیم.

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و کره جنوبی در بهارستان با تاکید بر این مسئله که جمهوری اسلامی ایران انتظار دارد با توجه به روابط حسنه ای دراز مدت میان دو کشور، طرف کره ای با جدیت از فشارهای دولت ایالات متحده آمریکا به تعهدات خود در مورد پرداخت مطالباتش به ایران اقدام نماید تصریح کرد: به نمایندگی از مردم ایران در مجلس شورای اسلامی از دولت کره جنوبی انتظار داریم که با بازگشت به روابط حسنه گذشته و احترام متقابل زمینه رفع کدورت ها را فراهم آورده و با بازگرداندان حقوق قانونی مردم ایران که در بانک های این کشور به گروگان گرفته شده شرایطی فراهم شود تا این مناسبات به روال عادی و دوستانه گذشته خود بازگردد.

متفکر آزاد خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران همواره به دنبال رابط دوستانه با کشورها بوده و برا حفظ و توسعه آن تلاش  می کند. در مورد همکاری و روابط با کره جنوبی نیز این فرایند سال ها ادامه داشته و و ما انتظار داریم که مقامات دولتی این کشور تحت تاثیر مواضع خصمانه و تحریم های غیرانسانی دولت فعلی آمریکا قرار نگیرند. به همین دلیل از مجلس و دولت کره تقاضا داریم که با رفتاری مبتنی بر حفظ و وسعه مناسبات سیاسی و اقتصادی دو کشور در اولین فرصت نسبت به بازگرداندن مطالبات ایران اقدام کرده و موجبات تقویت روابط دوکشور را در آینده بیش از گذشته فراهم آورند.