علی حدادی سخنگوی کمیسسیون امورداخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با «پارس نیوز» اظهار داشت: کمیسیون امور داخلی و شوارهای مجلس یازدهم از همان روزهای ابتدایی فعالیت تلاش داشت تا با اصلاح فرآیندهای قانون انتخابات شرایطی را فراهم آورد تا حفظ جایگاه نهادهای متولی این حوزه، زمینه برای حضور هرچه بیشتر شایستگان در انتخابات فراهم شود. به همین دلیل برخی از گروهها و جریان های سیاسی که با این روند مخالفت دارند تلاش می کنند تا مجلس را در مقبل شورای نگهبان قرار داده و با بیان مطالب غیرواقع افکار عمومی را تحت تاثیر قرار دهند.

وی با انتقاد از رسانه های نزدیک به دولت که با مطالب مختلف رویه قانونی کمیسیون شوراها را زیر سوال میبرند تاکید کرد: این کمیسیون با کار تحقیقاتی و مطالعاتی فراوان و بهره مندی ازنظرات نخبگان در مجلس و خارج از آن درخصوص قانون انتخابات ریاست جمهوری تصمیم گرفته واظهار نظرهای اینچنین بی انصافی است. 

نماینده مردم طالقان و ساوجبلاغ با بیان این نکته که مجلس یازدهم در تعامل با شورای نگهبان در بین ادوار مجلس زبانزد است گفت: در هیچ یک از جلسات یا تصمیم گیری های مجلس بنا بر محدود کردن اختیارات قانونی شورای نگهبان نبوده و نیست واگر از خود این عزیزان هم در این زمینه پرسش شود خواهید دید که رویکرد مجلس در قانون انتخابات نهایت تعامل و همراهی با شورای نگهبان بوده است.

گفتنی است بر اساس تبصره یک ماده نخست این طرح، تشخیص و احراز شرایط نامزدهای ریاست جمهوری در چارچوب نظر تفسیری شورای نگهبان در خصوص تعریف و اعلام معیارها و شرایط لازم برای تشخیص رجال سیاسی و مذهبی و مدیر و مدبر بودن نامزدهای ریاست جمهوری (موضوع بند 10-5 سیاست‌های کلی انتخابات) بر عهده شورای نگهبان است.