به گزارش پارس ، اسماعیل کوثری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو بافارس با اشاره به ویژگی های وزرای دولت یازدهم، اظهار داشت: وزرای دولت آینده باید حافظ دستاوردهای انقلاب اسلامی به ویژه ارزش های الهی، اسلامی و منافع ملی باشند.

وی با بیان اینکه مقوله ولایتمداری باید به عنوان یکی از معیارها و ملاک های اصلی در انتخاب اعضای کابینه مورد توجه قرار گیرد، افزود: قانونمداری، پرکاری و نشاط در کارها از جمله مواردی است که باید در انتخاب اعضای کابینه مورد توجه قرار گیرد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تأکید اینکه نپرداختن به حواشی مهم ترین ویژگی ای است که باید در انتخاب وزرای دولت آینده در نظر گرفته شود، خاطرنشان کرد: پرداختن اعضای کابینه به حواشی قطعاً دولت را دچار مشکل می کند و همین امر سبب می شود که دولت نتواند به اهداف مورد نظر خود برسد و در نهایت بر مشکلات فائق نمی آید.

کوثری در ادامه با اشاره به انتظارات نمایندگان از دولت یازدهم، تصریح کرد: نمایندگان انتظار دارند که دولت آقای روحانی در حفظ دستاوردهای انقلاب اسلامی و منافع ملی به صورت عملی و با عزمی راسخ، گام بردارند.