حجت الاسلام نصیرایی نماینده مردم فردوس،طبس،بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی گفت: کمیسیون فرهنگی و مجلس از تدابیر اقتصادی و امنیتی که باعث افزایش جمعیت شود غافل نمانده است و  جمع بندی این تدابیر در شورای نکهبان مطرح خواهد شد.

او افزود: حمایت از اقشار ضیعف جامعه در دستور کار مجلس است که امیدواریم به سرعت، منشا تحول شود.

حجت الاسلام نصیرایی با اشاره به تعامل با تمامی اقشار مختلف جامعه نظیر نخبگان سیاسی، اقتصادی  و خبرنگاران، بیان کرد:  علاوه بر اینکه باید کار جمعی را به عنوان یک اصل مد نظر قرار داد و تهدید ها را تبدیل به فرصت کرد، باید همیشه از بروز ترین افکار استفاده و از آن استقبال کرد.

در بحث منافع مردم با کسی شوخی ندارم!

 

همچنین او در خصوص سهام زغال سنگ  ارائه شده در بورس، عنوان کرد: بخشی از آن باید به کارمندان این حوزه برگردد.

حجت الاسلام نصیرایی ادامه داد: این قول را می دهیم که سه درصد از ۱۵ درصد سهام زغال سنگ ارائه شده در بورس به کارمندان و افرادی که در خط مقدم این کار و در عمق زمین کار می کنند اختصاص پیدا کند.

نماینده مردم فردوس،طبس،بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی گفت: این کار باید به صورت یک فرمول و حساسیت خاصی در شهرستان طبس اتفاق بیافتد و من در بحث منافع مردم با کسی تعارف ندارم و در صورت لزوم برخورد نیز خواهم کرد.

او افزود: همه فعالان در حوزه معادن که از خاک شهر طبس استفاده می کنند بایددر این خصوص یک دید اجتماعی داشته باشند.

حجت الاسلام نصیرایی بیان کرد: با توجه به نشست گرفته شده با مسئولان مربوطه باید تا پایان ۱۴۰۰ فقط در بحث مجتمع زغال‌سنگ باید مبلغ ۱۵ میلیارد تومان برای شهرستان طبس اختصاص پیدا کند.

بهداشت و درمان، مهمترین مسئله

نماینده مردم فردوس،طبس،بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی گفت: مهمترین موضوع در حال حاضر مسئله حوزه بهداشت و درمان است که اولویت دارد.

او افزود:بر اساس افق ۱۴۰۴ سیستم  بهداشت و درمان طبس، غیر از بیمارستانی که اکنون فعال است در کنار آن یک بیمارستان ۱۰۰ تخته خوابی دیگر نیز باید ساخته شود.

حجت الاسلام نصیرایی اظهار کرد:  ۲ میلیارد تومان برای ساخت این بیمارستان جدید باید اختصاص داده شود که بر این اساس ۴ تا ۶  دیگر باید یک بیمارستان ۱۲۰ تخته خوابی بسازیم.

نماینده مردم فردوس،طبس،بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اگر خوش بینانه به این قضیه نگاه کنیم با این اوضاع اقتصادی  ۱۰ سال طول خواهد کشید تا این بیمارستان در شهرستان طبس ساخته شود.