حسن قشقاوی سفیر جمهوری اسلامی ایران در مادرید صبح امروز (جمعه) با خانم‌ «مریچل باتت» رئیس کنگره نمایندگان اسپانیا در محل مجلس این کشور ملاقات و درباره مسائل مختلف گفت و گو کرد.

قشقاوی در این ملاقات، با ابلاغ سلام محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی به وی، خواستار گسترش همکاری ها بین دو کشور به ویژه در زمینه تبادل تجربیات و هیات های پارلمانی شد.

رئیس کنگره نمایندگان اسپانیا نیز با استقبال از ایده همتای ایرانی خود‌ درباره گسترش تبادل هیات ها و  همکاریهای پارلمانی بین دو کشور، اظهار داشت: فرهنگ و تاریخ تمدن‌ ایران جایگاه ویژه ای در ذهن و دل مردم اسپانیا دارد و ما و شما باید تلاش کنیم تا دو تمدن‌ بزرگ و تاریخی ایران و اسپانیا را به ملت های یکدیگر هر چه بیشتر معرفی کنیم.

طرفین در این دیدار همچنین درخصوص آخرین تحولات منطقه ای و بین المللی از جمله مبارزه جهانی با کووید-۱۹ و مقابله با افراط گرایی و تروریسم بین المللی و نیز ضرورت گفتگو و تعامل بیشتر با یکدیگر تبادل نظر کردند.

در پایان این دیدار، سفیر ایران نسخه ای از کتاب «یک دوستی دیرینه، چهارصد سال روابط ایران و اسپانیا» که اخیرا از سوی دانشگاه آوتانومای مادرید منتشر شده را به رئیس کنگره اسپانیا اهدا کرد.