علیرضا شهبازی نماینده مجلس یازدهم در گفت و گو با پارس نیوز درتشریح تامین منابع برای همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری اظهار داشت: طرح تامین کالاهای اساسی که مقرر شد به ۲۰ میلیون نفر کشاورز، افراد روستایی یا کسانی که تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی هستند با مبلغ ۱۲۰ هزارتومان و به ۴۰ میلیون نفر از مردم عادی با مبلغ ۶۰ هزارتومان تعلق بگیرد درآخرین روزهای بررسی، دچار اصلاح شد.

وی افزود: طی آخرین نشست رسیدگی به طرح یک فوریتی تأمین کالاهای اساسی ، یک ماده الحاقی مبنی بر همسان‌سازی حقوق بازنشستگان افزوده و به تصویب رسید.

نماینده مردم نهاوند تصریح کرد: براساس این مصوبه، در طرح یک فوریتی تامین کالاهای اساسی با استفاده از کالابرگ الکترونیکی، ۱۰ هزار میلیارد جهت تکمیل همسان سازی حقوق بازنشستگی کشوری و لشکری درنظرگرفته خواهد شد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس خاطرنشان کرد: در تکمیل همسان سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی و اجرای همسان سازی حقوق بازنشستگان ۱۰هزار میلیارد و در تکمیل مسکن محرومان جامعه نیز ۵ هزارمیلیارد در نظر گرفته شده است.

شهبازی ادامه داد: منابع مورد نیاز این طرح از محل واگذاری اموال، دارایی‌های مازاد و واگذاری سهام شرکت‌های دولتی خواهد بود.

وی گفت: حضورنمایندگان دولت در این جلسه به معنای موافقت آنان بود لذا امیدواریم گام‌های اجرایی این طرح هرچه زودتر برداشته و به مردم کمک شود.