ابراهیم عزیزی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس یازدهم در گفت و گو با پارس نیوز، در تشریح توهین‌های مکرون به ساحت مقدس پیامبراکرم (ص) به «پارس‌نیوز» عنوان کرد: «آنچه که در هفته‌های اخیر به ویژه رفتار موهن رییس جمهوری فرانسه رخ داد، نشان از ظلم و کینه نظام‌های ستم‌گر و سلطه‌گر نسبت به احکام و آیین مبین اسلامی داشت. منشأ رفتارهای کنونی را روحیات فاصله گرفته از ارزش‌های الهی می‌دانیم.»

وی افزود که از روسای سران کشور‌هایی که از ادیان الهی فاصله بسیاردارند نمی‌توان انتظار داشت که اظهارات وقیحانه نکنند.

عزیزی تصریح کرد: «پاسخ قاطع کلیه ملت‌های مسلمان در سایه انسجام و وحدت داده بیان خواهد شد. اجازه نخواهیم داد هیچ ملتی به ساحت مقدس پیامبر (ص) توهین کند.»

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: «به طورحتم دیپلماسی فعال، قاطع و بازدارنده تمام کشورهای مسلمان به ویژه ایران اسلامی که در خط مقدم توسعه اسلام ناب محمدی است، می‌تواند کارگشا باشد.»

عزیزی همچنین اظهارکرد: «کمیسیون امنیت ملی مجلس ضمن محکومیت گفته‌های وقیحانه مکرون، مجموعه دولت را مکلف برتدوین طرحی می‌داند که با برخورد قاطعانه، زمینه بازدارندگی این رفتارها را فراهم کند. احضار سفیر فرانسه و همزمان درسایر کشورها می‌بایست برای پاسخ هماهنگ، دنبال شود.»

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بیان کرد: «تنها احضار سفیر فرانسه و تذکر برای چنین وقاحتی کافی نیست. ایران باید تمام کشورهای اسلامی را برای برخورد مسنجم و هماهنگ متحد کند تا در جبهه واحد، موضع گیری شود‌.»

عزیزی براین باور است که بی‌شک برخورد مردم مسلمان و آگاه ایران اسلامی نقش به‌سزایی در پاسخگویی به این توهین ها خواهد داشت.

وی درپایان این گفت‌وگو گفت: «اقدام فعال درحوزه دیپلماسی، وحدت جهان اسلام و تلاش برای هماهنگ سازی تمام ظرفیت های ملت اسلام، فرصتی است تا دیگر چنین اقداماتی صورت نگیرد.»