حسین بامیری در گفت و گو با پارس نیوز در تشریح مزایای انتخابات الکترونیکی اظهار داشت: مزیت اولیه رای ‌گیری به صورت الکترونیکی، سرعت آن است. در روش سنتی کاغذی، رای‌ ها باید از تمامی حوزه‌ ها جمع شده و شمارش شوند. این روند نیازمند زمان برای اعلام نتایج نهایی است. با رای‌ گیری الکترونیکی به‌ جای روزها تنها نیاز به نهایتا چند ساعت خواهیم داشت.

وی با تاکید بر اینکه افزایش مشارکت مردمی، افزایش سرعت مشارکت و کاهش هزینه‌ها از مهم‌ترین مزیت‌های رای‌گیری الکترونیکی است، گفت: یک مزیت اساسی دیگر رای‌ گیری الکترونیکی، مشارکت آن است. در رای‌گیری الکترونیکی ثبت رای آسان‌تر شده و مردم می ‌توانند از خانه یا محل کار به آسانی رای خود را ثبت کنند.

نایب رئیس کمیسیون امورداخلی کشور و شوراهای مجلس یازدهم با تاکید بر حراست از آرای مردم با برگزاری انتخابات الکترونیکی گفت: این شیوه بسیار مطمئن بوده و ضریب حفاظتی و امنیتی آن بالاست. 

این نماینده مجلس بر رأی گیری الکترونیکی به روش صحیح و کارآمد و با استفاده از روش های رمزنگاشتی اشاره کرد و گفت: در روش های رأی گیری الکترونیکی به شیوه رمزنگاشتی، تمام مراحل رأی گیری هم برای برگزارکننده و هم برای رأی دهنده کاملا شفاف سازی شده و امکان هیچ گونه دستکاری در آراء و نتایج وجود ندارد.هر رأی با دیتای تصادفی رمز شده و رأی دهنده قادر است با ابزار راستی آزمایی از صحت رأی أخذ شده اطمینان یابد.