به گزارش پارس نیوز،  در نامه  سیدعلی موسوی خطاب به علی لاریجانی آمده است: در این روزها که آحاد ملت شریف و نجیب ایران اسلامی با آثار و عوارض بحرانی و خسارت بار کرونا ویروس مواجه شده‌اند شایسته بود مجلس شورای اسلامی به‌عنوان عالی‌ترین مرکز تصمیم‌گیری کشور همراه با مدافعان سلامت، در خط مقدم مبارزه با این ویروس مخرب، فعال‌تر و موثرتر از گذشته ایفای وظیفه نماید.

در این نامه با اشاره به مشکلات ناشی از عدم شناسایی همه‌جانبه و دقیق بحران کروناویروس اضافه شده است: این امر مشکلات عدیده‌ای در اجرای تصمیمات ملی و منطقه‌ای ایجاد کرده است که جنابعالی نیز در نامه اخیر خود به مقام معظم‌رهبری به این موضوع اذعان نموده‌اید. لکن با تعطیلی حدود یک ماه مجلس و انفعال مجلس در امور جاری کشور، نمایندگان ملت نتوانستند وظیفه قانونی خود را در مطالبه‌گری و نظارت بر عملکرد ستاد ملی ایفا نمایند.

در نامه منتخب مردم ملکان در مجلس یازدهم تاکید شده است: در این روزهای سخت، جوانان، نخبگان و قشرهای مختلف مردم در تذکرات و رهنمودهایی که به بنده و سایر منتخبین مجلس یازدهم دارند، از تعطیلی، انفعال و بی اثری مجلس در امور گلایه دارند؛ امور خطیری چون تصمیمات و مصوبات لازم در خصوص کروناویروس، بودجه سال ۹۹، تحولات اخیر منطقه و سیاست خارجی که تقریباً هر روز شاهد اتفاقات و تحولات سرنوشت‌سازی در منطقه و جهان هستیم.