به گزارش پارس نیوز، میثم رضایی، دبیر جمعیت پیشرفت و عدالت نور و محمودآباد در گفت‌وگو با «پارس» بیان کرد :«در شهرهای بزرگ مانند تهران نگاه بیشتر مردم به اصولگراهایی است که سابقه و پیشینه عالی داشته باشند مانند قالیباف که به‌طورقطع سر لیست و رأی اول تهران است. نگاه مردم تغییر کرده و به دنبال یک مدیریت جهادی هستند تا از این مشکلات نجات پیدا کنند بنابراین مردم گرایش بیشتری به مدیر جهادی قوی دارند.»

وی افزود: «ازآنجاکه در شهرستان‌ها طایفه و روابط فامیلی است، به افراد سرشناس رأی می‌دهند و رأیشان به عملکرد شخص در شهرستان بستگی دار و مردم از افرادی که سابقه و مدیریتی مناسب داشته باشند حمایت می‌کنند.»

*تمام مشکلات فعلی به علت بی‌تدبیری‌های مجلس است

دبیر جمعیت پیشرفت و عدالت نور و محمودآباد ادامه داد: «وضعیت اصلاح‌طلبان این دوره مناسب نیست مگر این‌که نماینده اصلاح‌طلبی که در مجلس فعلی است عملکرد خوبی در شهرستان خود داشته باشد در غیر این صورت اصلاح‌طلبانی که تازه می‌خواهند وارد مجلس شوند احتمال بسیار پایینی دارد که رأی آورند چراکه مردم دیگر از اصلاح‌طلب‌ها ناامید شدند.»

وی با اشاره به نقاط ضعف مجلس، بیان کرد: « نقاط ضعف مجلس فعلی این است که نمایندگان وکیل الدوله هستند نه وکیل ملت. چشم و گوش خود را به دولت داده‌اند و هر چه دولت می‌خواهد انجام می‌دهند. مجلس باید مطالبات و مشکلات مردم را رصد کند نه این‌که به فکر منافع دولت باشد. گرانی‌ها، مشکلات دلار و قیمت بنزین همگی به علت بی‌تدبیری‌های مجلس است.»

رضایی در پایان اظهار داشت: « مشارکت مردم در این دوره از انتخابات بسیار عالی و پرشور خواهد بود و شهرستان‌ها نیز در این دوره از انتخابات بسیار فعال‌تر خواهند شد. چراکه مردم به دنبال تغییر و تحول هستند و از شرایط فعلی خسته شدند به همین منظور اعضای کمپین مجلس نو درصدد تحقق این درخواست هستند.»