• لینک کوتاه
 • کد خبر: 60901

  دادگاهی در لبنان حکم دستگیری احمد الاسیر را صادر کرد و از سوی دیگر یکی از فرماندهان جبهه النصره سوریه در صیدا لبنان زخمی شد.

  به گزارش پارس به نقل از فارس، قاضی « صقر صقر» در لبنان حکم دستگیری ۱۳۲ نفر از شبه نظامیان سلفی لبنانی از جمله احمد الاسیر سرکرده این شبه نظامیان را به اتهام ایجاد آشوب در شهر صیدا صادر کرد.

  همچنین در میان افرادی که باید دستگیر شوند، نام « فاضل شاکر» خواننده لبنانی که عضو سلفی ها در این کشور شده و برادر احمد الاسیر نیز دیده می شوند.

  از سوی دیگر نشست امنیتی وزرای کابینه لبنان به ریاست میشل سلیمان رئیس جمهور این کشور که در قصر « بعبدا» بیروت برگزار شده بود، به پایان رسید.

  این خبر در شرایطی منتشر می شود که شهر صیدا در جنوب لبنان از روز گذشته درپی حملات طرفداران شیخ احمد الاسیر-مفتی سلفی مورد حمایت عربستان و قطر- شاهد موجی از ناآرامی ها بوده است.

  بنابر گزارش ها دستکم ۱۶ نفر از نیروهای ارتش لبنان در درگیری های اخیر در صیدا کشته و هزاران نفر نیز زخمی شده اند.

  همزمان خبرگزاری آناتولی از حضور ۶۰ نفر از نیروهای گروهک القاعده ای موسوم به « جند الشام» در ناآرامی های اخیر در شهر صیدا خبر داد.

  جند الشام یکی از شاخه های القاعده در منطقه است که در اردوگاه آوارگان فلسطینی در عین الحلوة لبنان فعالیت می کند.

  از سوی دیگر در عرصه میدانی، نیروهای ارتش به شدت با نیروهای الاسیر در محدوده ای در محله عبرا در شهر صیدا درگیر شده و در این درگیری ها « بلال بدر» از رهبران جبهه النصره سوریه نیز حضور داشت که هدف قرار گرفت و زخمی شد.

  این درحالی است که ساعتی قبل روسیا الیوم هم از زخمی شدن احمد الاسیر خبر داده بود.

  المنار لبنان همچنین به نقل از برخی منابع رسانه ای از کشته شدن عبد الرحمن شمندر مسئول نظامی گروه سلفی الاسیر خبر داد

  القاعده رئیس جمهور رسانه سوریه عربستان قطر لبنان زخمی النصره الاسیر
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها