• لینک کوتاه
 • کد خبر: 60898

  رئیس جمهوری آمریکا با دفاع از حملات پهپادها به صورت کامل آن‌ها را «قانونی، موثر و ضروری» توصیف کرد.

  به گزارش پارس به نقل از ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، اظهارات باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا همزمان با این مساله مطرح شد که وی به دنبال خارج کردن این کشور از جنگ در چند سال گذشته، دفاع از آمریکا در مقابل شبکه های کوچک تروریستی و افراطگرایان داخلی بوده است.

  رئیس جمهوری آمریکا در سخنرانی خود در دانشگاه دفاع ملی واشنگتن گفت: نه من و نه هیچ رئیس جمهوری دیگری نمی تواند قول بدهد که هر اقدام تروریستی را دفع می کند و شکست می دهد. آنچه که ما می توانیم انجام دهیم از میان بردن و منهدم کردن شبکه های تروریستی هستند که خطر مستقیمی علیه کشور محسوب می شوند. باید تلاش کنیم راه را برای حضور گروه های جدید تروریستی به منظور ایجاد پایگاه ببندیم.

  اوباما همچنین از کنگره آمریکا خواست تا با درخواست ها مبنی بر تعطیلی زندان مورد مناقشه گوآنتانامو در کوبا موافقت کرده و متعهد شد تا نظارت بیشتری را بر برنامه استفاده از پهپادها صورت دهد.

  با این حال، اوباما قصد دارد تا کنترل فعالیت های پهپادها را بیشتر در اختیار سازمان اطلاعات آمریکا (سیا) بگذارد؛ تصمیمی که برای این رئیس جمهور موقعیتی نامناسب به همراه دارد چرا که وی حین به دست گرفتن این سمت متعهد شد تا سیاست هایی را در راستای آزادی های مدنی شهروندان آمریکا در نظر بگیرد.

  اوباما در ادامه این سخنرانی افزود: هم اکنون زمان آن رسیده که از خود سوالات مشکل و سختی بپرسیم که شامل تهدیدهای جهان امروز است و اینکه چگونه باید با آن ها مقابله کنیم.

  اظهارات اوباما در بحبوحه افزایش فشارهای کنگره در مورد زندان گوآنتانامو و حملات پهپادها صورت گرفته است. به طوری که سیاستمداران یک ائتلاف دو حزبی در کنگره خواستار آشکارسازی و نظارت بیشتر بر حملات پهپادها علیه اهداف مخفی هستند و لیبرال ها هم مساله اعتصاب غذای بیش از ۱۰۰ زندانی گوآنتانامو را مطرح می کنند.

  رییس جمهوری آمریکا با دفاع از حملات پهپادها آن ها را به عنوان اقدامی موثر برای مقابله با فعالیت های تروریستی می داند.

  وی در مورد کشته شدن غیر نظامیان در جریان حملات پهپادها گفت: برای من و آن هایی که شاهد این کشتارها بوده اند، کشته شدن هزاران غیرنظامی همواره و تا زمانی که زنده ایم، در ذهنمان می ماند. با این حال، پیش از انجام حملات پهپادها باید کاملا مطمئن شویم که هیچ فرد غیرنظامی در محل حمله وجود ندارد.

  بر اساس گزارش آماری بنیاد آمریکای نوین که داده های حملات پهپادها را بررسی و گزارش می کند، در پاکستان و از سال ۲۰۰۳ میلادی بیش از ۳۳۳۶ غیرنظامی در جریان حملات پهپادها کشته شدند.

  سناتور جان مک کین جمهوری خواه درباره این حملات می گوید: گمان می کنم که ما همچنان در نبردی طولانی با القاعده هستیم. القاعده در سراسر خاورمیانه، یمن و کشور مالی گسترده شده است.

  بر اساس یک گزارش غیرمحرمانه از دولت واشنگتن، در صورتی که هدف تعیین شده چه توسط آمریکا یا یک دولت خارجی دستگیر شود، حمله پهپاد صورت نمی گیرد و در صورتی هدف تعیین شده یک تهدید جدی و خطرآفرین باشد، آمریکا از برنامه حمله پهپادی خود استفاده می کند.

  سازمان سیا به فعالیت خود با ارتش در مورد برنامه حملات هوایی پهپادها در یمن و پاکستان به دلیل نگرانی بازگشت القاعده همزمان با خروج نیروهای خارجی از افغانستان در سال ۲۰۱۴ میلادی ادامه خواهد داد. همچین خط مشی و سیاست دولت اوباما انجام حملات هوایی علیه خارجی ها و شهروندان آمریکایی خارج از ایالات متحده است.

  حملات هواپیماهای بدون سرنشین همچنان برای مردم آمریکا به صورت راز و محرمانه باقی می ماند. با وجود آنکه گزارش هایی از انجام این حملات در خارج از افغانستان عراق به کنگره ارائه شد اما سطح وسیعی از این گزارش ها همچنان محرمانه هستند.

  ایالات متحده جنگ خاورمیانه رئیس جمهور رییس جمهوری زندان سازمان سیا کنگره آمریکا کوبا واشنگتن
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها