• لینک کوتاه
 • کد خبر: 60888

  «میخائیل کلاشنیکف» طراح ۹۳ ساله اسلحه معروف AK-۴۷ پس از آنکه در خانه‌اش در شهر ایژوسک روسیه بیمار شد، به منظور معالجه و بستری در بیمارستان با هواپیما به مسکو منتقل شد.

  به گزارش پارس به نقل از ایسنا، به نقل از پایگاه اینترنتی راشا تودی، گزارش شده که وضعیت این طراح معروف اسلحه وخیم است.

  خبرگزاری ایتارتاس نیز گزارش داد، کلاشنیکف پرواز به مسکو را به خوبی تحمل کرده و در یک بیمارستان نظامی در پایتخت روسیه تحت معالجه قرار خواهد گرفت.

  ایرینا روسیوس، سخنگوی وزارت امور اضطراری روسیه عنوان کرد: کلاشنیکف به دلیل وجود یک لخته خون در ریه در یک بیمارستان تخصصی قلب در شهر ایژوسک مورد پذیرش قرار گرفت اما پزشکان تصمیم گرفتند او را به منظور نظارت پزشکی به کلینیکی در مسکو بفرستند.

  برای انتقال وی یک هواپیمای پزشکی مجهز به پزشکان و تجهیزات پیشرفته فرستاده شد. میخائیل کلاشنیکف، در پایان ماه مه سال جاری میلادی مدت دو هفته را در بیمارستان ایژوسک به منظور انجام آزمایشات گذراند.

  کلاشنیکف حین بستری در بیمارستان تصمیم گرفت تا حق استفاده از نام تجاری کلاشنیکف را به کارخانه تسلیحات سازی ایژماش که بزرگترین تولید کننده مسلسل های اتوماتیک و تک تیرانداز روسیه است، واگذار کند.

  براساس گزارش ها، وضعیت سلامت کلاشنیکف در ماه دسامبر ۲۰۱۲ رو به وخامت است. وی پس از یک معاینه عادی در تاریخ ۲۰ دسامبر سال گذشته میلادی برای مدتی تحت مراقبت ویژه قرار گرفت.

  بیمارستان پایتخت روسیه سلامت قلب مسکو هواپیما بستری کلاشنیکف ایژوسک
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها