به گزارش پارس به نقل از فارس، محمد رضا عارف معاون اول دولت اصلاحات و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام عصر امروز در جشن اعیاد شعبانیه و پیروزی حسن روحانی رئیس جمهور منتخب ملت ایران در انتخابات ریاست جمهوری که با حضور جمعی از نمایندگان سابق مجلس شورای اسلامی به خصوص نمایندگان مجلس ششم برگزار شد اظهار داشت: حماسه سیاسی که ملت ایران خلق کردند سبب عزت انقلاب شد.

وی افزود: حضور پرشور مردم ایران در پای صندوق های رای سبب بحران زدایی از کشور شد و خطراتی که ما را تهدید می کرد، دفع کرد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی شرایط فعلی کشور را مطلوب و مناسب ارزیابی و تصریح کرد: وظیفه امروز همه جناح های سیاسی این است که این شرایط مطلوب را حفظ کنند و هم چاره اندیشی برای ترغیب ۲۷ درصدی کنند که در انتخابات ریاست جمهوری مشارکت نکردند در حقیقت انتخابات ۹۲ یک مسابقه برد - برد بود.

وی در ادامه سخنان خود به فرمایشات مقام عظمای ولایت مبنی بر حق الناس بودن آرای مردم اشاره و تاکید کرد: انتخابات امسال سلامت انتخابات را بیمه کرد و امیدواریم از این به بعد پرونده شبهه تقلب برای همیشه بسته شود.

معاون اول دولت خاتمی با تاکید بر اینکه دولت آینده باید با ساز و کاری مطالبات به حق مردم را دنبال کند اظهار داشت: امروز باید امنیت زدایی و سیاست زدایی در کشور صورت بگیرد و فقط به بخش هایی نگاه امنیتی داشت که یک دستگاه امنیتی هستند نه اینکه به فرهنگ، سیاست و اجتماع و اقتصادمان نیز با نگاه امنیتی برخورد شود.

عارف با تاکید بر اینکه بارها اعلام آمادگی کرده ایم که جبهه اصلاح طلبان در اختیار آقای روحانی خواهد بود یادآور شد: باید همه نوع حمایتی بدون چشمداشت داشته باشیم تا رئیس جمهور منتخب بتواند کابینه ای مقتدر ایجاد کند که با خود ایشان نیز هماهنگی داشته باشد، بنابراین معتقدم نباید به گونه ای رفتار شود که رئیس جمهور احساس کند که عده ای کسانی را به وی تحمیل می کنند.

وی با بیان اینکه مهمترین دغدغه ما معیشت و مشکلات مردم است تاکید کرد: هر کسی که بتواند مشکلات اقتصادی - معیشتی مردم را حل کند ما در خدمتش خواهیم بود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام معتقد است که حیات یک جریان سیاسی به حضورش در صحنه هایی همچون انتخابات وابسته است و باخت یک جریان سیاسی نیز به معنای بردش تلقی می شود.

عارف خطاب به حضار گفت: نباید به خاطر یک سری شرایط بگوییم که در انتخابات شرکت نمی کنیم بنابراین همین جا اعلام می کنم که اصلاح طلبان باید فعالیت های خود را به خصوص طی این چهار سال آسیب شناسی کنند.

وی یکی از مشکلات اصلاح طلبان را توهم شکست برشمرد و خاطرنشان کرد: بعد از عدم حضور اصلاح طلبان در انتخابات مجلس شورای اسلامی نتیجه روشن این بود که اصلاح طلبان اشتباه کردند که در این انتخابات حضور نیافتند.

معاون اول دولت خاتمی با تاکید بر اینکه اصلاح طلبان و اصولگرایان در ارزش ها مشکلی با هم ندارند نقطه اختلاف این دو جریان سیاسی را نحوه تاکتیک ها دانست و گفت که عدم اختلاف در ارزش ها سبب می شود که هر دو جریان بتوانند با هم کار کنند و از فضای ایجاد شده استفاده کنند.

عارف ادامه داد: اصلاح طلبان باید برای شروع فصل جدیدی از همدلی و همکاری با جناح مقابل یعنی اصولگرایان پیشقدم شوند تا یک دولت مقتدر ایجاد کنند.