به گزارش پارس نیوز، 

/ مرغ دولت در پارلمان تخم دو زرده کرد!

 نمایندگان در صحن علنی امروز (چهارشنبه اول اسفند ماه) در حال بررسی جزئیات بخش درآمدی بودجه سال ۹۸ بودند که در دقایق پایانی این جلسه، مشاجره ای بین یک عضو هیأت رئیسه و یکی از نمایندگان به وجود آمد.

امیرآبادی فراهانی عضو هیأت رئیسه مجلس مشغول قرائت بخش‌هایی از نامه‌ای نمایندگان درباره خرید تضمینی گندم بود که ۲۲۷ نمایندگان از رئیس جمهور خواستار افزایش قیمت خرید قیمت تضمینی گندم شده بودند که در جریان قرائت این نامه تابش نماینده مردم اردکان و عضو هیأت رئیسه فراکسیون امید با امیرآبادی فراهانی عضو هیئت رئیسه مجلس مشاجره کرد.

تابش اعلام کرد: «چرا هیأت رئیسه مجلس تنها بخش‌هایی از این نامه را قرائت می‌کند در صورتی که باید این نامه را که در ابتدای آن تقدیر و تشکر از رئیس جمهور هم ذکر شده، کامل بیان کند».

مطهری نائب رئیس جلسه که اداره این جلسه را بر عهده داشت و در واکنش به اعتراض تابش گفت: در ابتدای نامه تقدیر و تشکری از طرف نمایندگان از دولت وجود داشت که قرائت نشد، البته ما معمولا همه نامه را نمی‌خوانیم؛ اما این سخنان، تابش را آرام نکرد تا جایی که وی در مقابل جایگاه هیأت رئیسه حاضر شد و خطاب به امیرآبادی شروع به فریاد زدن کرد که این عضو هیأت رئیسه مجلس هم خطاب به وی گفت: «تو وکیل‌الدوله هستی، مگر دولت تخم دو زرده کرده است که شما به دنبال تشکر از وی هستید».

امیرآبادی فراهانی عضو هیأت رئیسه مجلس در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، در توضیح این مشاجره گفت: «پژمان‌فر نماینده مردم مشهد و کلاک امروز نامه‌ای را درباره خرید تضمینی گندم خطاب به رئیس جمهور با امضای ۲۲۷ نفر نزد بنده آورد، زیرا مطابق آیین نامه داخلی من مشغول قرائت بیانیه در مجلس هستم و متن بیانیه هم کامل قرائت می‌شود، اما درباره نامه‌ها اینگونه برخورد نمی‌شود و تنها بخش‌های مهمی از نامه در صحن علنی مجلس قرائت می‌شود».

عضو هیأت رئیسه مجلس تصریح کرد: «بر این اساس من به پژمان فر گفتم تا نکات اصلی و کلیدی نامه را مشخص کند تا من در مجلس قرائت کنم اما وی از من خواست تا به انتخاب خودم این نامه را در جلسه قرائت کنم، من هم با توجه به اینکه نامه درباره خرید تضمینی گندم بود همین قسمت را شروع به خواندن کردم».

نماینده مردم قم اظهار کرد: در این میان تابش به من نزدیک شد و گفت که چرا تمام نامه را نمی‌خوانی، من گفتم تنها موضوع نامه قرائت می‌شود، اما تابش اعلام کرد در ابتدای نامه از عملکرد دولت تشکر و قدردانی شده و تو بی‌خود کرده‌ای، بنده هم گفتم این نامه انفرادی شما نیست و مربوط به برای ۲۲۷ نفر از نمایندگان درباره خرید تضمینی گندم است.

وی تأکید کرد: مصوبه هیأت رئیسه مجلس هم تأکید کرده که تنها بخش‌هایی از نامه باید قرائت شود که این صحبت را مطهری نایب رئیس مجلس هم تأیید کرد.

امیر آبادی فراهانی بیان کرد: تابش به دنبال این بود تا نامه ۲۲۷ نفر از نمایندگان درباره خرید تضمینی گندم را به نامه تشکر و قدردانی از دولت تبدیل کند که بنده هم به تابش گفتم مگر شما آقای وکیل‌الدوله هستید و مگر دولت تخم دو زرده که به دنبال تشکر از آن هستید.