به گزارش پارس نیوز، 

آیت‌الله محسن مجتهد شبستری عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفت‌وگو ی با اشاره بیانیه راهبردی مقام معظم انقلاب تحت عنوان «گام دوم انقلاب» گفت: رهبر انقلاب در بیانیه مفصلی که مانند منشوری جامع و کامل است، مسائلی را خطاب به جوانان و مردم و دولت مطرح کردند که بخشی از آن به روابط بین‌المللی با دیگر دولت‌ها مربوط است.

وی با اشاره به بخش هایی از بیانیه رهبر انقلاب مبنی اینکه باید با رویکرد بی اعتمادی به دولت های اروپایی نگاه کرد، گفت: دولت باید مرزبندی ها را متناسب با بیانیه تاریخی رهبر انقلاب رعایت کند و در گذشته مقام معظم رهبری فرموده بودند باید تمام روابط ما با دیگر کشورها بر اساس عزت و رعایت حکمت باشد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با طرح این موضوع که دولت تصور می‌کند قراردادها و لوایح اخیر پالرمو و FATF منافاتی با عزت ما ندارد، خاطر نشان کرد: تشخیص دولتمردان این است و بعضی نمایندگان هم در مجلس همین تشخیص را دارند و این کنوانسیون ها را تصویب کردند، هر چند که ۱۴۲ نفر رای مخالف به این لایحه دادند. تشخیص موافقین این بود که این مصوبه منافاتی با فرمایشات رهبر انقلاب ندارد.

وی بیان کرد: رعایت مرزبندی‌ها یعنی در مواردی که اسباب ذلت جمهوری اسلامی نیست و آنها سلطه بر کشور پیدا نمی کنند، روابط تجاری و اقتصادی با دیگر کشورها، غیر از آمریکا و اسرائیل، بلا اشکال است.