به گزارش پارس نیوز، 

 برخی نمایندگان پارلمان افغانستان حضور نظامیان آمریکایی در افغانستان را سبب ناامنی در این کشور دانسته و تأکید می‌کنند که خروج این نیروها سبب کاهش خشونت‌ها و تأمین امنیت خواهد شد.

این نمایندگان اظهار داشتند که نیروهای امنیتی افغان توانایی تأمین امنیت و مقابله با دشمن را دارند اما دولت باید حمایت‌های خود را از این نیروها افزایش دهد.

«محمد علی اخلاقی» نماینده مردم «غزنی» اظهارداشت: خروج نیروهای خارجی تأثیری در وضعیت امنیتی این کشور نخواهد داشت زیرا جنگ توسط نیروهای افغان پیش می‌رود و نیروهای آمریکایی در آن دخالتی ندارند.

وی افزود: اگر نیروهای مقامات امنیتی برای مقابله با دشمن اراده داشته باشند و فساد در زمینه تأمین نیروهای امنیتی وجود نداشته باشد دشمن نمی‌تواند کاری برابر نیروهای افغان داشته باشد.

«حاجی‌الله‌گل مجاهد» نماینده‌ کابل نیز اظهار داشت که آمریکا در زمان حضورش در افغانستان همواره در مسایل داخلی کشور مداخله کرده و با خروج این نیروها حملات کاهش یافته و جنگ نیز فروکش خواهد کرد.

«غلام حسین ناصری» از دیگر اعضای پارلمان نیز گفت که واشنگتن تلاش کرده تا نشان دهد با خروج آن‌ها از افغانستان وضعیت امنیتی این کشور دچار مشکل خواهد شد اما خروج آن‌ها تأثیری در روند سیاسی و امنیتی افغانستان نخواهد داشت.

این عضو پارلمان افغانستان افزود: دولت باید به‌جای تکیه به نیروهای خارجی از نیروهای امنیتی افغان حمایت کند.