به گزارش پارس نیوز، 

نخست وزیر موقت جمهوری ارمنستان شنبه بعد از ظهر از توسعه و تحکیم روابط اقتصادی- سیاسی با ایران خبر داد.

 به نوشته وبگاه «نیوز آرمنیا» «نیکل پاشینیان» نخست وزیر ارمنستان در گفت‌و‌گو با خبرنگاران در شهر «وانادزور» (سومین شهر پرجمعیت این کشور)  به علاقه مندی خود به سرمایه گذاری ایران و حضور شهروندان ایرانی در کشورش اشاره کرد.

 وی به خبرنگاران اظهار داشت: «ما به سرمایه گذاران و گردشگران ایرانی علاقه‌مند هستیم. به طور کلی، قصد داریم روابط اقتصادی و سیاسی خود را با ایران تقویت کنیم و تمام پیش شرط‌‌های آن در ارمنستان وجود دارد.»

نخست وزیر موقت ارمنستان چندی قبل نیز در جریان یک ساز و کار انتخاباتی در شهرک «کاپان» در جنوب‌غربی  این کشور با اشاره به روابط سطح بالای ایروان_ تهران و لزوم انجام هر اقدامی برای حفظ آن گفته بود، هیچ مشکلی در روابط ایران و ارمنستان وجود ندارد و توسعه روابط ارمنستان و ایران برای دولت  این کشور یک اولویت است.

نیکل پاشینیان چندی قبل برای برگزاری انتخابات زود هنگام در ارمنستان از سمتش (نخست وزیری) استعفاء داد و ائتلاف وی به نام «گام من» اخیرا موفق شد بیش از 70درصد آرا را در انتخابات پیش از موعد پارلمانی به‌دست آورد.

ائتلاف گام من (به رهبری «نیکول پاشینیان) ۷۰.۴۵ درصد، حزب «ارمنستان موفق» ۸.۳۷ درصد و حزب «ارمنستان درخشان» ۶.۳۷  درصد آرا را از آن خود کردند. با این نتایج، پاشینیان امکان نخست‌وزیری دوباره در ارمنستان را پیدا کرده است.