پیمان فراهانی - به گزارش پارس نیوز، بهروز نعمتی، سخنگوی هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگاران، با اشاره به ارقام بودجه سال 98 کل کشور، اظهار داشت: در بخش درآمدی دولت، در بودجه سال آینده فروش روزانه یک‌ونیم میلیون بشکه نفت را پیش‌بینی کرده است که حدود 149 هزار میلیارد تومان می‌شود.

وی با بیان اینکه دولت در بودجه، درآمد خود از گمرک و مالیات را 157 هزار میلیارد تومان پیش‌بینی کرده است، افزود: سایر درآمدها در بودجه سال آینده 50 هزار میلیارد تومان است.

نماینده مردم تهران در مجلس با اعلام اینکه دولت نرخ دلار برای سال آینده را 5700 تومان تعیین کرده است، ادامه داد: طبق پیش‌بینی دولت، در سال آینده 50 هزار میلیارد تومان اوراق مالی به فروش خواهد رسید.

سخنگوی هیئت‌رئیسه مجلس با اشاره به بخش هزینه‌ای بودجه تصریح کرد: در بخش هزینه‌ای دولت برای بخش‌های عمرانی 62 هزار میلیارد تومان پیش‌بینی کرده است.

نعمتی اضافه کرد: برای بحث بیمه سلامت 12 هزار میلیارد تومان و برای بحث حقوق و دستمزد و پرداختی به بازنشستگان نیز 212 هزار میلیارد تومان پیش‌بینی شده است.

وی با بیان اینکه برخی از بودجه دستگاه‌ها نیز تعدیل شده است،گفت: دولت بودجه‌ای بالغ بر 430 هزار میلیارد تومان پیش‌بینی کرده بود که با ویرایش انجام شده رقم کلی آن به 407 هزار میلیارد تومان کاهش یافته است.

نماینده مردم تهران در مجلس درباره تعدیل‌های انجام شده اظهار داشت: این تعدیل‌ها از هزینه‌های زائد و از ردیف‌های بوده که بیشتر در اختیار روسای قوا بوده و عدد آن حدود 8 هزار میلیارد تومان است.

**جدول درآمدی دولت در بودجه سال 98

فروش نفت با دلار 5700 تومانی 149 هزار میلیارد تومان
گمرک و مالیات 157 هزار میلیارد تومان
سایر درآمدها 50 هزار میلیارد تومان
فروش اوراق مالی 50 هزار میلیارد تومان

**جدول هزینه‌ای دولت در بودجه سال 98

بودجه بخش عمرانی 62 هزار میلیارد تومان
بیمه سلامت 12 هزار میلیارد تومان
حقوق و دستمزد و پرداختی به بازنشستگان 212 هزار میلیارد تومان