به گزارش پارس نیوز، حمیدرضا ترقی، عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگاران  با اشاره به اینکه جریان تندروی اصلاح‌طلبان از روحانی عبور کرده است، گفت: بخش تندرویی از این جریان همان مسیر طی شده غربی‌ها مانند نافرمانی مدنی و کمک به تغییر سیاست‌های کلی نظام را دنبال می‌کنند و  جریان اصلاحات می‌خواهد هرگونه اصلاحی را در درون نظام انجام دهد و از مجاری قانونی دیدگاه خودش را پیش ببرد.

وی ادامه داد: ائتلاف اصلاح‌طلبان در شورای شهر، مجلس و دولت در طی این مدت از طرق مختلفی با ناتوانی مواجه شده است چراکه برنامه‌های اقتصادی‌ آنان در دولت برای حل مشکلات مردم شکست خورده است.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی افزود: این ائتلاف حاکی از برنامه‌ها و سیاست‌های اصلاح‌طلبان است که عمدتا با تکیه بر بیرون کشور و اعتماد به آمریکا و غرب برای حمایت از این جریان تدوین و تنظیم شده و تاکنون منجر به شکست جدی شده است.

وی با اشاره به اینکه غربی‌ها حمایت خود از این جبهه سیاسی کاهش دادند، تصریح کرد: غربی‌ها به جای حمایت از جریان سیاسی اصلاح‌طلب به دنبال براندازی و ضربه زدن به کلیات نظام هستند.

ترقی با بیان اینکه اصلاح‌طلبان متوجه حیله غربی‌ها شده‌اند، تصریح کرد: حمایت غربی‌ها از اصلاح‌طلبان به خاطر علاقه‌شان به آن‌ها نبوده است بلکه از آن‌ها به عنوان ابزاری برای براندازی نظام و تضعیف هویت نظام جمهوری اسلامی استفاده می‌شد لذا اکنون جریان اصلاحات به مرور متوجه شده‌اند که مسیر اشتباهی را در عرصه سیاسی و اقتصادی پیمودند و قطعا از ملت ایران به خاطر اشتباهشان عذرخواهی می‌کنند.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با خوش‌بینانه خواندن این عذرخواهی بیان کرد: این عذرخواهی نشانه درک اصلاح‌طلبان از اشتباهشان در گذشته مانند همراهی آن‌ها با فتنه‌های آمریکایی‌ها و غربی‌ها و ابزار دشمن شدن آن‌ها برای تضعیف ارکان نظام است.

وی با بیان اینکه نگاه بدبینانه به عذرخواهی اصلاح‌طلبان برای دوباره به قدرت برگشتن این جریان است، تاکید کرد: جبهه اصلاحات برای از دست ندادن قدرت و سرمایه‌های اجتماعی‌شان چنین چرخشی را در مواضع خودشان نشان می‌دهند.

ترقی درباره به اغما رفتن گفتمان اعتدال و رویکرد متناقضانه اصلاح‌طلبان در حمایت از روحانی تصریح کرد: این دلیل روشنی برای تفکیک شدن اصلاح‌طلبان است که به دو جریان معتدل و جریان تندرو تقسیم می‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: جریان تندروی اصلاحات در مواضع خودشان باقی هستند و جریان معتدل‌تری در درون اصلاح‌طلبان در حال شکل‌گیری است که قصد جدا کردن آن‌ها را از تندرو‌ها دارد.