به گزارش پارس نیوز، 

"عبدالفتاح السیسی"، رئیس جمهور مصر امروز در سفر به وین با مقامات اتریش درباره مسئله مهاجرت و مسائل خاورمیانه دیدار و گفتگو کرد.

وی در ابتدای سفر خود به وین امروز ( دوشنبه) با "وان در بلن"، دیدار و شرایط در منطقه را شرح داده و به مسائلی از جمله روند سازش خاورمیانه، شرایط در سوریه و لبنان و همچنین نقش ایران پرداخت و به ویژه مناسبات دو جانبه بین دو کشور مورد تاکید قرار گرفت. وی در عین حال این روابط را همچنان قابل ارتقاء ارزیابی کرد. رئیس جمهور اتریش هفته گذشته در لبنان با میشل عون، رئیس جمهور این کشور تبادل نظر کرده و از یک اردوگاه پناهندگان سوری دیدار کرد.

اتریش در مسئله پناهندگان امید زیادی به کمک های مصر در راستای کاهش هجوم پناهندگان به اتحادیه اروپا دارد، این در حالی است که قاهره با دستورالعمل های اتحادیه اروپا در این راستا موافق نیست. بر اساس اعلان کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل مصر همچنان یک کشور ترانزیتی برای مهاجران در مسیر اروپا است. بر این اساس اخیرا در مصر حدود 250 هزار پناهنده و پناهجو از 58 کشور ثبت نام کرده اند.

رئیس جمهور مصر همچنین در سفر به وین دیدار با صدر اعظم این کشور را در برنامه دارد. وی به منظور شرکت در نشست اتحادیه اروپا-آفریقا به وین سفر کرده است. از طرف مصر اعلام شده است که السیسی روز چهارشنبه با نمایندگان 13 شرکت اقتصادی به منظور تقویت مناسبات اقتصادی بین دو کشور دیدار خواهد کرد.

رئیس جمهور مصر بعد از ظهر گذشته توسط وزیر امور خارجه اتریش در فرودگاه وین مورد استقبال قرار گرفت. وی قرار است تا چهارشنبه در اتریش بماند. السیسی در سال 2013 با یک کودتای نظامی علیه رئیس جمهور وقت مصر محمد مرسی بر سر کار آمده و از آن زمان این کشور را با سیاست های سختگیرانه و سرکوبگرانه اداره می کند.

سازمان حقوق بشری عفو بین الملل انتقادهای شدیدی را به شرایط حقوق بشر در مصر تحت حکومت السیسی وارد می کند. منتقدان همچنین این انتقاد را به دولت السیسی وارد می کنند که آزادی بیان و مذهب را سرکوب می کند.