به گزارش پارس نیوز، سید نظام الدین موسوی، دبیرکل انجمن روزنامه نگاران مسلمان در گفت‌وگو با خبرنگاران در واکنش به سخنان رئیس دفتر رئیس جمهور درباره اظهارات حجت الاسلام والمسلمین رئیسی در دانشگاه شهید بهشتی گفت: آقای واعظی گفته‌اند انتخابات در اردیبهشت ۹۶ تمام شد و الان دیگر وقت این حرف‌ها نیست، در حالی که اظهارات آقای رئیسی ربطی به انتخابات نداشت و انتقاد به یک رویکرد کلان تخریبی در حوزه سیاسی است که متاسفانه سالهاست توسط آقای رئیس جمهور و برخی اطرافیان و حامیانشان دنبال می‌شود.

سیدنظام الدین موسوی تصریح کرد: آقای روحانی و حلقه حامیانشان چه در دولت یازدهم، چه در ایام انتخابات ریاست جمهوری و چه در همین ماه‌ها و هفته‌های اخیر، هرگاه قصد دارند پروژه‌های مدنظر خود را پیش ببرند، یک بازی دوقطبی سازی و رقیب هراسی راه می‌اندازند و تلاش می‌کنند با ترساندن مردم از طرف مقابل، ایده‌های خود را عملیاتی کنند.

وی با اشاره به ایجاد فضای دوقطبی سنگین در ایام تصویب برجام در دولت یازدهم، گفت: رئیس جمهور و طیف حامی او با حمله شدید به منتقدان برجام آن‌ها را کاسبان تحریم، مخالفان مذاکره و طرفداران قطع رابطه با دنیا می‌خواندند و مدعی بودند که با برجام همه مشکلات مردم حل می‌شود.

موسوی افزود: در ایام انتخابات ریاست جمهوری نیز شاهد بودیم که همین جریان فضا را به سمت چه ادبیات قطبی شده‌ای منحرف کرد. در حالی که آقای روحانی هیچ ایده مشخص و روشنی برای اداره کشور ارائه نکرد، صرفا بر حمله به رقبا با ادبیات تخریبی بی سابقه و کذب آلودی تمرکز کرد که نمونه‌های آن ادعای دیوار کشی خیابانی و بروز جنگ با کشور‌های دیگر و افزایش قیمت دلار تا ۵۰۰۰ تومان بود.

دبیرکل انجمن روزنامه نگاران مسلمان ادامه داد: در همین روز‌های اخیر هم ملاحظه می‌شود که آقای روحانی برای گرفتن تایید نهایی لوایح FATF مجدداً متوسل به حربه دوقطبی سازی و دیوسازی از رقبا شده و ضمن متهم کردن منتقدان این لوایح به هزینه کردن از جیب ملت، ادعا می‌کند با تصویب لوایح مذکور کشور را ۲۰ درصد ارزان‌تر اداره می‌کند؛ یعنی همان وعده‌های بی فرجامی که در برجام تحویل ملت داد.

موسوی با تاکید بر اینکه این روند دوقطبی سازی تخریبی آقای روحانی و تیم ایشان علاوه بر ایجاد شکاف در بدنه ملت، دستاوردی عملی جز «خسارت محض» برای کشور در پی نداشته است، گفت: آنچه حجت الاسلام والمسلمین رئیسی در دانشگاه شهید بهشتی مورد اشاره و نقد قرار داد، این رویکرد تخریبی بود که نه صرفاً در دوره انتخابات بلکه در همه این ۶ سال اخیر آسیب‌های زیادی به انسجام و وحدت و منافع ملی وارد کرده است.

وی افزود: البته آقای رئیسی در اظهارات خود صرفاًً در چند جمله کوتاه و کلی به این روند اشاره و انتقاد کردند، اما این موضوع، امروزه در سراسر کشور تبدیل به یک گفتمان فراگیر شده و آقای رئیس جمهور در جلسه دانشگاه سمنان از نزدیک مشاهده کرد که دانشجویان و نخبگان جامعه با چه صراحتی این رویکرد‌های سیاسی ایشان را مورد انتقاد و اعتراض قرار می‌دهند.

گفتنی است محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور اخیراً در مصاحبه با خبرنگاران در واکنش به اظهارات حجت الاسلام والمسلمین رئیسی در جمع دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی، گفته است: بالاخره این مطالب را اگر بخواهیم پاسخ بدهیم، مقدمه و موخره‌ای دارد، اما اعتقاد ما بر آن است که انتخابات در ۲۹ اریبهشت سال ۹۶ تمام شد. الان وقت این حرف‌ها نیست و نمی‌توانیم برای انتخابات مجلس و ریاست جمهوری، از امروز خود را سرگرم این مسائل کنیم.