به گزارش پارس ، به نقل از فارس، صادق زیباکلام امروز در همایش موج اصلاحات که در تالار مهتاب اهواز برگزار شد اظهار داشت: انتخابات ۸۸ برخلاف سال ۸۴ دوقطبی نبود چرا که برگزارکنندگان آن افراد دولت بودند و اصلاح طلبان هیچ قدرتی نداشتند البته انتخابات این دوره به دلیل حضور جناح اصولگرایان و حضور کاندیداها، رضایی و قالیباف از حالت دوقطبی خارج شده است.

وی بیان کرد: در این دوره قالیباف و رضایی دو نامزد بسیار جدی بوده و رای بالایی خواهند داشت و آرای مردم بین چهار جریان تقسیم خواهد شد.

نماینده حسن روحانی، کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری کشورمان عنوان کرد: در این دوره بین اصولگرایان رقابت جدی وجود دارد و هیچ کدام حاضر به کناره گیری نیستند اما نتیجه می گیریم که به این سادگی نمی توان آرای مردم را بالا و پایین کرد.

وی ادامه داد: در انتخابات ۸۴ اصولگرایان یک استراتژی بسیار ماهرانه به کار بردند و با تهمت زدن به آقای هاشمی و این که وی با جریان فتنه است از این استراتژی جواب گرفتند.

زیباکلام گفت: در آن دوران احمدی نژاد یک قهرمان و به مثابه یک رابین هود اسلامی مطرح شد اما باید بگویم که این استراتژی دیگر در انتخابات ۹۲ جواب نمی دهد.

وی افزود: در انتخابات ۸۴، گرچه ۱۸ میلیون بر این باور بودند که احمدی نژاد یک قهرمان از راه رسیده است ولی امروز اگر کسی بگوید جلیلی سنبل مبارزه است دیگر کسی باور ندارد و دیگر این شیوه رای جمع کردن ها خریدار ندارد.

نماینده روحانی تصریح کرد: معتقدم انتخابات این دوره به دور دوم کشیده خواهد شد که یک پای آن روحانی و سمت دیگر محمدباقر قالیباف قرار دارد. فکر نمی کنم سعید جلیلی به دور دوم برسد.

وی با بیان این که ما انرژی هسته ای را برای چه می خواهیم عنوان کرد: ما نیز طرفدار انرژی هسته ای هستیم اما آیا مملکت باید فدای انرژی هسته ای شود؟ در واقع این انرژی هسته ای است که باید فدای مملکت باشد.

زیباکلام ادامه داد: در سال ۷۶ ما حتی در خواب نمی دیدیم که آقای خاتمی بتواند ۲۰ میلیون رای بیاورد، نهایت تصور ما این بود که تمام رای طرفداران جناح اصلاحات ۲،۳ میلیون باشد اما چیز دیگری رقم خورد هر چند که آن دوران با امروز بسیار متفاوت است.

وی با بیان اینکه اکنون اصولگرایان بسیار قوی تر شده اند و از حمایت مجلس، شورای نگهبان، قوه قضاییه و دیگر پست های نظام برخوردار هستند و باید این موضوع را پذیرفت، گفت: جناح اصلاحات بر این باور است که حضور روحانی در این دوره بسیار موثرتر از خاتمی و عارف است.

نماینده روحانی افزود: این که روحانی بعد پیروزی در انتخابات بخواهد فورا کروبی و میرحسین موسوی و حتی دیگر زندانی های سیاسی را از زندان خارج کند کار غیرمعقولی است بلکه باید با تعقل کاری کند که شرایط زندانی های سیاسی بهبود یابد.

وی عنوان کرد: حتی اگر در این دوره شکست بخوریم افتخار می کنیم چرا که همه تلاش خود را انجام داده ایم و قطعا آرام نمی نشینیم و برای چهار سال بعد تجربیات خود را سازماندهی خواهیم کرد.

زیباکلام همچنین عنوان کرد: این که بگوییم اگر موفق نشویم دنیا به آخر می رسد امر غیرمنطقی است، در این دوره ما توانستیم از موانع اصولگرایان عبور کنیم و این برای ما بسیار مهم است.