به گزارش پارس ، حجت الاسلام و المسلمین علی یونسی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: پس از ائتلاف عارف و روحانی در اردوگاه اصلاح طلبان، انتظار می رود که اصولگرایان هم ائتلاف کنند اما شواهدی مبنی بر تحقق این ائتلاف وجود ندارد.

وی بیان کرد: ائتلاف اصولگرایان موجب برگزاری انتخاباتی رقابتی خواهد شد و هرچه رقابت شدیدتر شود به نفع اصلاح طلبان خواهد بود زیرا آرای خاموش بیشتری به صندوق ها ریخته خواهد شد.

وی در پاسخ به این سوال که دولت از کدام یک از کاندیداها حمایت می کند نیز گفت: کاندیدای دولت مشایی بود که با ردصلاحیت اش بعید می دانم دولت از کسی حمایت کند.

یونسی همچنین در خصوص جریان انحرافی گفت: این جریان یک حباب بیشتر نبود.

وزیر سابق اطلاعات همچنین گفت: مهمترین کاری که روحانی برای بهبود وضعیت سیاست خارجی در کوتاه مدت می تواند انجام دهد، ترمیم سریع روابط خارجی منطقه ای است.

وی افزود: انتخاب آقای روحانی خود به خود زمینه را برای تعاملات منطقه ای ایجاد خواهد کرد و کشورهای منطقه حتما از ایجاد روابط دو جانبه استقبال می کنند.

یونسی اظهار داشت: همچنین به مرور زمینه برای ترمیم روابط جهانی و حل مشکلات داخلی نیز فراهم می شود.

وی ریشه مشکلات اقتصادی را مسائل سیاسی و مدیریتی دانست و گفت: یک دولت قوی که بتواند با مردمش آشتی کند و از همه سلایق استفاده کرده و نیروهای شایسته را به کار بگمارد، می تواند مشکلات اقتصادی کشور را رفع کند.