به گزارش پارس به نقل از فارس، صادق زیباکلام در نشست خبری که با حضور اصحاب رسانه و جمعی از مسئولان اظهار کرد: گسترش فضای اطلاعات در ایران به دلیل بسته بودن فضای سیاسی جایگاهی ندارد و جای آن یک سری توهمات و ناباوری های کلی گرفته است.

وی افزود: بسیاری از مسئولان وقتی می خواهند اطلاعات جدید و به روز در خصوص موضوعی را کسب کنند شبکه بی. بی. سی را تماشا می کنند اما جالب اینجاست که خود آنها این شبکه را نفی می کنند.

نماینده کاندیدای یازدهمین دوره ریاست جمهوری اسلامی، حسن روحانی خاطرنشان کرد: ما محب اصلاحات باید با ناباوری های کلی موجود در جامعه خاتمه دهیم و قرص و محکم و استوار در انتخابات شرکت کنیم.

وی ادامه داد: باید در نهایت پیروی اصلاحات را جشن بگیریم و این مهم جز با حضور در پای صندوق های رای محقق نخواهد شد.

زیباکلام عنوان کرد: طیف مقابل ما اصولگرایان هستند که به عقیده آنها رای مهم است و هیچ کاری به عملکرد هشت ساله دولت ندارند.

وی اضافه کرد: آنها رای دادن به دو کاندیدای این دوره ریاست جمهوری سعید جلیلی و علی اکبر ولایتی را حتی اگر از آسمان سنگ نازل شود هم یک تکلیف می دانند.

نماینده کاندیدای یازدهمین دوره ریاست جمهوری اسلامی، حسن روحانی بیان کرد: معتقدم رای اصولگرایان در این دوره بین پنج تا ۷ میلیون است.

وی ادامه داد: رای حدادعادل که انصراف خود را اعلام کرده است شاید تنها پنج درصد بوده پس کناره گیری وی چیزی را عوض نکرده است.

زیباکلام عنوان کرد: از سویی عارف، کاندیدایی که امروز انصراف خود را اعلام کرد رای بسیار بالایی دارد و قشر بزرگی از دانشگاهیان و فرهیختگان درصدد رای به وی بودند.

وی افزود: معتقدم این انتخابات به مرحله دوم کشیده خواهد شد و در دور اول شاهد دو قطبی بودن انتخابات نخواهیم بود چرا که کاندیداهای این دوره قالیباف و رضایی در دور اول مستقل وارد شده اند اما دور دوم انتخابات با حضور آقایان روحانی و قالیباف دو قطبی خواهد شد.

نماینده کاندیدای یازدهمین دوره ریاست جمهوری اسلامی، حسن روحانی در خصوص مناظره ها ادامه داد: مناظره ها نه تنها آبی را گرم نکرد بلکه هیچ تحرک رقابتی بین کاندیداها به وجود نیاورد.

وی بیان کرد: تنها مناظره آخر بود که تحرکی نسبتا خوب در برنامه های تبلیغاتی صدا و سیمای کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری ایجاد کرد و پس از آن تایید صلاحیت ها و به دنبال آن ردصلاحیت هاشمی رفسنجانی موجی شد که نگذاشت این موج خود را ارائه دهد.

زیباکلام اضافه کرد: در انتخابات سال ۸۸ دو جریان رقیب در برابر هم قرار گرفت اما در این دوره حضور قالیباف و جلیلی شکل احزاب را به هم ریخته است و من معتقدم به هر شکل امکان تقلب در این دوره کمتر است.

وی با بیان اینکه به نتایج انتخابات این دوره بیشتر می توان استناد کرد، گفت: انتخابات دور قبل باعث شد که در طول این چهار سال حتی یک بار تریبون را در اختیار اصلاحات نگذاشتند و آنها را مدام به فتنه گران تشبیه کردند.

نماینده کاندیدای یازدهمین دوره ریاست جمهوری اسلامی، حسن روحانی عنوان کرد: امروز اگر رفراندوم برگزار شود از تعداد ۵۰ میلیون و ۴۰۰ هزار واجدشرایط رای چه میزان به نظم جمهوری اسلامی رای خواهند داد؟ آیا ۲۵ میلیون + یک نفر می خواهند اسرائیل نابود شود؟ آیا مردم ایران همچنان تحت هر شرایطی حاضرند کشورشان فعالیت هسته ای داشته باشد؟