به گزارش پارس نیوز، 

سردار محمد کوثری جانشین قرارگاه ثارالله به عملکرد قرارگاه ثارالله در تأمین امنیت مردم تهران اشاره کرد و گفت: آنچه در حوزه امنیت به‌عنوان راهبرد اساسی و امنیتی برای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی حائز اهمیت راهبردی است، نقش و اراده مردم است و این‌ مسئله مهمی است که تحت هیچ شرایطی قابل‌انکار و فراموشی نیست.

وی با بیان اینکه، مردم ایران عامل محدثه و مبقیه انقلاب اسلامی بوده و هستند، تصریح کرد: بدون حضور مردم انقلاب اسلامی به پیروزی نمی‌رسید و در مقابل کودتا، توطئه و جنگ پیروز نمی‌شد؛ پس مردمی که این انقلاب را در مقابل جنگ، توطئه، فتنه، کودتا و براندازی حفظ کرده‌اند بهترین عنصر و ارزش در حوزه امنیت ملی کشور تعریف می‌شوند و با جرات باید گفت که امنیت پایدار جمهوری اسلامی مرهون نقش راهبردی مردم در تأمین امنیت است.

سردار کوثری گفت: یکی از اساسی‌ترین تفاوت‌های جمهوری اسلامی با دیگر نظام‌های دنیا در نقش دادن به مردم است؛ تصمیم‌های مهم و کلان جمهوری اسلامی حاصل اراده، نقش و نظر مردم است و این‌طور نیست که نقش مردم در نظام جمهوری اسلامی تشریفاتی و فرمالیته باشد؛ مردم حاکم بر سرنوشت خود هستند و بالتبع، امنیت بخش مهمی از سرنوشت مردم محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه، قانون اساسی وظایفی را برای سپاه در دوران صلح و جنگ تعریف کرده است که کمک به دستگاه اجرای برای رفع مشکلات از مهم‌ترین وظایف در دوران صلح است، تصریح کرد: سپاه علاوه بر تأمین امنیت و حراست و پاسداری از انقلاب اسلامی، همواره برای کمک به دولت آماده است تا باری از روی دوش دولت بردارد؛ در حوزه امنیت نیز سپاه با تمام توان برای تأمین امنیت مردم در صحنه حضور دارند و برای تأمین امنیت مردم از هیچ کوششی دریغ نکرده و نخواهد کرد.

سردار کوثری با بیان اینکه، اقتصاد و فرهنگ بدون امنیت به رونق نمی‌رسد، گفت: امروز ما با مشکلات عدیده اقتصادی مواجه هستیم و مردم ما شاهد برخی ناکارآمدی‌های بزرگ در عرصه اقتصاد هستند؛ مسئله این است که متأسفانه اقتصاد و فرهنگ در اختیار نیروهای دلسوز انقلابی قرار نگرفته و برخی با روحیه تجمل‌گرایی و اشرافی هیچ توجهی به معیشت و نگرانی‌های مردم ندارند؛ امروز مردم وقتی می‌بینند که تحریم‌ها نتوانسته هیچ خللی به پیشرفت‌های نظامی و امنیتی ما داشته باشد، می‌پرسند چرا تحریم در دیگر حوزه‌ها تأثیرگذار بوده است؟ واقعیت این است که برخی ناکارآمدی‌های خود را به پای تحریم‌ها گذاشته‌اند. البته باید گفت که دولت و مسئولین اجرایی نیز در مسیر رفع مشکلات مردم حرکت می‌کنند اما امیدواریم این حرکت با سرعت بیشتری انجام شود.

جانشین قرارگاه ثارالله، با اشاره به اعتراضات 96 و برخی اعتراضات اخیر که در اعتراض به وضعیت کارگری و معیشتی شکل‌گرفته بود، گفت: بنده همان موقع هم‌عرض کردم که در این اعتراضات، حق با مردم است؛ بالاخره کارگری که چند ماه حقوق نگرفته و در خانواده خود شرمسار است نباید حق اعتراض داشته باشد؟ نباید صدای اعتراض خود را به گوش مسئولین برساند؟