به گزارش پارس نیوز، 

اسماعیل دوستی، عضو شورای هماهنگی جبهه اصلاحات با توجه به طرح پارلمان اصلاحات درباره موازی کاری این نهاد با شورای عالی اظهار کرد: معتقدم اگر پارلمان اصلاحات قطعی شود و به تصویب برسد، شورای عالی و شورای هماهنگی منحل می‌شوند، اما طرح پارلمان اصلاحات تاکنون به قطعیت نرسیده است.

وی تصریح کرد: تا زمانی که پارلمان قطعی نشود شورای عالی سیاستگذاری پیگیر مسائل جریان اصلاحات خواهد بود، در حال حاضر فقط شورای عالی مدیریت اصلاح طلبان در امور انتخاباتی را بر عهده دارد.

فعال سیاسی اصلاح طلب درباره پارلمان اصلاحات گفت: بنده خیلی با پارلمان اصلاحات موافق نیستم و به طور کلی معتقدم پارلمان اصلاحات بی معنی است.

وی ادامه داد: کسانی که طرح پارلمان اصلاحات را دنبال می‌کنند، صرفا منتقدان شورای عالی نیستند، افرادی مانند کمالی، منتجب‌نیا و کواکبیان منتقد شکل شورای عالی نیستند بلکه آن‌ها به عملکرد شورای عالی انتقاد دارند، شورای عالی اگر با یک روش عقلایی تصمیم گیری کند، این افراد منتقد هم متقاعد می‌شوند.

عضو شورای هماهنگی جبهه اصلاحات در واکنش به اظهارات کواکبیان مبنی بر اینکه حزب اعتدال و توسعه عددی نیست، تصریح کرد: مخالف اظهارات کواکبیان هستم، اعتدال و توسعه هم یک حزب و جریان محسوب می‌شود و اکنون در دولت نقش اساسی دارند لذا در حال حاضر بسیاری از استانداران، وزرا و مدیران دولتی عضو این حزب هستند.

عضو سابق شورای مرکزی حزب اعتماد ملی درباره تشکیل حزب جدید از سوی منتجب‌نیا گفت: من میانجیگری خود را انجام دادم و با آقای منتجب‌نیا صحبت و مذاکره داشتم که فعلا به دنبال تشکیل حزب نباشد، اما منتجب‌نیا جز علمای بسیار تشکیلاتی است و اکنون در حال مطالعه برای تشکیل حزب است، هرچند  اگر حرف‌های مرا بپذیرد دیگر نیازی به تشکیل حزب نیست.

وی در پایان خاطرنشان کرد: آقای منتجب‌نیا یکی از اشخاصی است که حزب اعتماد ملی را تاسیس کرده و او بعد از دبیرکل حزب اعتماد ملی موسس این حزب است.