به گزارش پارس نیوز، 

 

سیدرضی نوری نماینده مردم شوش با اشاره به مشکلات کارگران هفت‌تپه، گفت: روز پنجشنبه گذشته یک ماه حقوق کارگران پرداخت شد و روز گذشته هم یک ماه دیگر آنها به حسابشان واریز شده است.

وی تصریح کرد: اکنون حدود 2 ماه از حقوق کارگران کارخانه نیشکر هفت‌تپه باقی مانده که به زودی آن هم تعیین تکلیف خواهد شد.

نوری اظهار کرد: امروز در کمیسیون اجتماعی مجلس با حضور معاونت وزارتخانه‌های کار و صنعت، مشکلات کارگران هفت‌تپه و فولاد اهواز مورد بررسی قرار گرفت که رئیس سازمان خصوصی‌سازی و نماینده کارگران در جلسه امروز حضور نداشتند.

نماینده مردم شوش ادامه داد: در نشست امروز قرار شد کارگروهی با مسئولیت محجوب دبیرکل خانه کارگر و نماینده مردم تهران تشکیل شود تا با دعوت از نماینده کارفرما و کارگران، وزیر کار، وزیر اقتصاد، مسئولان سازمان خصوصی‌سازی و مسئولان ایدرو، مشکلات را بررسی کنند.

وی اظهار کرد: این کارگروه طی یک هفته مشکلات کارگران هفت‌تپه و فولاد اهواز را پیگیری و دوشنبه هفته آینده گزارش خود را به کمیسیون اجتماعی مجلس ارائه خواهد کرد.

نوری با بیان اینکه با پیگیری‌های بنده و کمیسیون اجتماعی مجلس، مشکلات این کارگران به زودی حل خواهد شد، گفت: رئیس کارخانه نیشکر هفت‌تپه هم طی یک کلیپی اعلام کرده مشکلات این کارخانه و کارگران را حل خواهد کرد، اما متأسفانه علی‌رغم تأکیدات امام جمعه شوش، استاندار و بنده هنوز برخی کارگران به کار خود بازنگشته‌اند.

نماینده مردم شوش تصریح کرد: امام جمعه شوش از کارگران خواهش کرده تا با توجه به فصل بهره‌برداری از نیشکر هرچه زودتر به کارخانه بازگردند تا در این شرایط اقتصادی مشکلات بیشتری متوجه کارخانه و کارگران نشود.