به گزارش پارس نیوز، 

سردار سرتیپ پاسدار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه  پاسداران انقلاب اسلامی اظهار کرد: آمریکا، رژیم صهیونیستی و عربستان سعودی نمی‌توانند به اهداف خود در منطقه برسند.

وی به شبکه لبنانی «المنار» گفت: حزب‌الله شکست‌های تاریخی زیادی به رژیم اشغالگر صهیونیستی وارد کرده و امروز باعث افتخار جهان اسلام است.

سلامی ادامه داد: ایستادگی و مقاومتی که ملت یمن آن را عینیت بخشید، ادامه ایستادگی محور مقاومت در منطقه است. تقویت وحدت میان کشورهای اسلامی، راه اساسی برای ادامه مقابله با کشورهای استکباری است.

جانشین فرمانده کل سپاه تصریح کرد: برخی کشورهای منطقه با منطق مقاومت، تعاملی ندارند و همین امر منجر به تحمیل هیمنه آمریکایی شده، دولت سعودی نمونه بارز این موضوع است؛ دولت سعودی با رویکردهای دولت آمریکا هماهنگ شده و حمله به یمن نتیجه همین ارتباط است.

گفتنی است جنگ عربستان علیه یمن از ششم فروردین سال 1394 آغاز شده و هنوز ادامه دارد. این جنگ که با حمایت سیاسی و تسلیحاتی و مشارکت محدود آمریکا، فرانسه، انگلیس و مشارکت مستقیم امارات (و برخی کشورهای دیگر مثل سودان) در قالب «ائتلاف عربی»‌ و به رهبری عربستان ادامه دارد، تاکنون بیش از 50 هزار یمنی را به کام مرگ کشانده است.