به گزارش پارس نیوز، 

علیرضا جهانگیری سفیر جمهوری اسلامی ایران در لاهه به همراه تعدادی از کارکنان  سفارت از جمله رایزنان دیپلماسی عمومی و کنسولی برای رسیدگی به امور دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در دانشگاه شهر آیندهون در جنوبی ترین نقطه هلند، در  این دانشگاه حضور یافتند و نقطه نظرات دانشجویان و ایرانیان را از نزدیک شنیدند.

در این برنامه که در سالن متافروم دانشگاه شهر آیندهون در ۱۴۰ کیلومتری لاهه برگزار شد، علیرضا جهانگیری سفیر جمهوری اسلامی ایران طی سخنانی آخرین وضعیت روابط سیاسی و همکاری‌های علمی ایران و هلند و همچنین خدمات و تسهیلات قابل ارائه از سوی سفارت کشورمان برای هموطنان دانشجو مقیم هلند  را تشریح کرد.

سفیر کشورمان تاکید کرد: سفارت در برنامه‌های فوق العاده خود با حضور در دانشگاه‌ها و مراکزی که ایرانیان ساکن هستند ضمن بررسی مسائل و مشکلات کنسولی آنها، خدمات مستقیم ارائه می‌کند.

وی تاکید کرد: خدمت رسانی به ایرانیان در خارج از کشور یکی از وظایف اولیه سفارتخانه ها و کنسولگری‌های جمهوری اسلامی ایران است و این امر در  هلند از اولویت‌های سفارت است.

براساس این گزارش، در این برنامه علاوه بر گفتگوی مستقیم سفیر و کارکنان سفارت با دانشجویان و بررسی مشکلات و نیازهای آنان از نزدیک، طی مدت سه ساعت انواع خدمات کنسولی اعم از امور مربوط به شناسنامه، گذرنامه، وکالتنامه، مشمولیت، مدارک دانشگاهی و غیره به دانشجویان و ایرانیان مقیم آیندهون و شهرهای اطراف، در محل ارائه شد.