به گزارش پارس- حسین کنعانی با اشاره به دعواهای سیاسی جریانات و جناح های سیاسی اظهار داشت: تندروی در هر شکل و قالبی محکوم است اینکه کسی بدون عقل، ‌منطق و استدلال تصمیمی بگیرد یا عملی انجام دهد تندروی محسوب می شود که محکوم بوده و هیچ جناحی آن را نمی پذیرد.

رئیس کمیته اطلاع‌رسانی خانه احزاب ایران با بیان اینکه تخریب هایی که از سوی جناح های سیاسی به اسم دفاع صورت می گیرد غیر از سوی هیچ حزب و جناح سیاسی پذیرفته نیست افزود: اگر این رفتار از جناح های سیاسی باشد به دنبال تخریب رقیب است و با رفتار غیرمنطقی بدون در نظر گرفتن منافع ملی اقداماتی انجام می دهند محکوم است.

به گفته وی، در حالی که در مقابل دشمن مشترک قرار داریم باید وحدت و انسجام داخلی را دنبال کنیم از همین رو فعالان سیاسی در هر دو جناح سیاسی نیز باید برای رسیدن به این اتحاد و گفتمان ملی گام بر می دارند چرا که این انسجام راه عبور از بحران ها است.

کنعانی مقدم با تاکید براینکه دعواهای سیاسی باید به رقابت سیاسی پای صندوق های رای منجر شود نه در مسیر تخریب ادامه داد: حقیقت این است که دوره مدیریت کشور به صورت جناحی پایان پذیرفته است و جناحی نمی تواند تصور کند به تنهایی قادر به حل مشکلات کشور است کسانی که خودشان را اصلاح طلب، مستقل، ‌اعتدالگرا یا اصورگرا می دانند باید بدانند که همه اختلافات را باید کنار بگذارند تا مشکلات حل شود و به سلامت از بحران ها عبور کنیم.

رئیس کمیته اطلاع‌رسانی خانه احزاب ایران در واکنش به تخریب های صورت گرفته علیه دکتر قالیباف در روزهای اخیر از سوی برخی رسانه ها و جریانات سیاسی تصریح کرد: این یک ضرورت است که از همه نیروها فارغ از جناح بندی های سیاسی استفاده کنیم، جناح ها باید به گونه ای مدیریت شوند که به دنبال اثبات خود باشند نه نفی دیگران.

وی در پاسخ به این سوال که چرا جریان سیاسی حاکم نسبت به پیشنهادات دلسوزانه و نظرات کارشناسانه رقبای انتخاباتی خود بی تفاوت هستند گفت: در دنیا مرسوم است کسانی که نتوانند در انتخابات به پیروزی برسند با رقیب در قدرت همکاری می کنند و این یک اتفاق خوب است که از آن استقبال می شود.

کنعانی مقدم با بیان اینکه دولت باید پاسخ خود را درباره پیشنهادات و راهکارهای قالیباف بیان کند اظهار داشت: دولت باید وقتی طرح و سوالی از سوی رجال سیاسی مطرح می شود، پاسخگو باشد،‌بی پاسخ گذاشتن راهکارهای پیشنهادی یعنی حاضر نیستند حرف حق رابشنوند و این ضعف برای دولت محسوب می شود.

به گفته وی، کارهای اجرایی کشور ربطی به جناح بندی های سیاسی ندارد در بسیاری از موارد متاسفانه شاهد رقابت های سیاسی در مسائل اجرایی کشور هستیم که چوبش را مردم می خورند، این مردم هستند که هزینه این دعواهای سیاسی را می دهند و فشار آن هم بر گرده مردم است.