به گزارش پارس نیوز، 

حمیدرضا ترقی، عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با اشاره به سهم‌خواهی جریان اصلاحات از دولت در انتخاب استانداران اظهار کرد: سهم‌خواهی اصلاح‌طلبان تازگی ندارد، همیشه یکی از اختلافات اصلاح‌طلبان با دولت بر سر این موضوع بوده است.

وی ادامه داد: سعی اصلاح‌طلبان این است که دولت را از اعتدال خارج کنند و سمت اصلاح‌طلبان بکشانند، در حالی که دولت ادعای اعتدال دارد و سعی می‌کند نیرو‌هایی که در استانداری‌ها قرار می‌دهد، گرایش سیاسی معتدل داشته باشند یا اینکه اگر اصلاح طلب هستند، خیلی اصلاح طلب تندرو و پر رنگ نباشند.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: اصلاح‌طلبان همانگونه که تاکنون توسط دولت خیلی مورد توجه قرار نگرفته اند، معتقدم در آینده هم بیش از این مورد توجه قرار نمی‌گیرند، دولت روحانی خود را بدهکار به اصلاح طلبان نمی‌داند و در مذاکراتی که با اصلاح طلبان داشتند این موضوع را مطرح کرده اند، بنابراین اصلاح طلبان باید از سهم خواهی نسبت به دولت پرهیز کنند.

فعال سیاسی اصولگرا در پاسخ به این سوال که آیا اصلاح طلبان به دنبال آن هستند که هم قدرت را داشته باشند و هم در ناکامی‌های دولت شریک نباشند؟ تصریح کرد: قطعا همین طور است، از موضع گیری‌های اصلاح‌طلبان اینگونه استنباط می‌شود، که فقط می‌خواهند در موفقیت‌های دولت شریک باشند، نه ناکارآمدی‌های دولت، به همین دلیل تلاش می‌کنند هرگونه حسنی که دولت دارد را به نام خود ثبت و ناکارآمدی‌ها را به گردن دولت بیاندازند.

ترقی با اشاره به کارنامه مشترک اصلاح طلبان با دولت گفت: اصلاح طلبان به هیچ وجه نمی‌توانند کارنامه خود را از دولت جدا کنند، همانطور که اصلاح طلبان حاضر نپذیرفتند که دولت دوم احمدی نژاد از اصولگرایان فاصله گرفته و عملکدش مربوط به خود ش. است، اصلاح‌طلبان هم نمی‌توانند این مباحث را مطرح کنند. اصلاح طلبان در تمام موضع گیری‌های دولت شریک بودند و از آن‌ها حمایت کردند.

گفتنی است:اصلاح طلبان پیش از این پروسه عبور از روحانی را مطرح کرده بودند تا از این طریق بار خرابی‌های دولت روی دوششان نباشد، تا در نهایت بتوانند خود را برای انتخابات‌های آینده آماده کنند.هرچند سهم خواهی اصلاح طلبان تازگی ندارد و همیشه این مسئله یکی از موارد اختلافات اصلاح‌طلبان با دولت  بوده است.